Psi keyboard_arrow_right Psi keyboard_arrow_rightZimní koupání psů

Obrázek příspěvku: Zimní koupání psů

Zimní koupání psů

personaccess_time04.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye126 shlédnutí

Často vidíme během zimy, že volně pobíhají psi vlezou do potoka, rybníka a nevadí jim, že voda je studená.

Stávat by se to určitě nemělo. Jakou péči věnovat pejskům v zimě?

Veterináři nejsou vůbec nadšeni, když si pejsci i v zimě užívají koupání v potocích, řekách či nezamrzlých rybnících a jezerech. Jsou plemena, kterým to opravdu nevadí, např. labrador retriver. Tito psi mají hustou a promaštěnou srst a voda se tak na kůži vůbec nedostane.

Ukážeme vám labradora, který se vykoupe v potoce a srst – podsada po rozhrnutí je naprosto suchá, zatímco u krátkosrstého plemene jako boxer, ohař a dalších je koupaní v zimě nebezpečné. Prochladnou velmi rychle a srst neodolává vodě. Jsou náchylní na ledviny, klouby atd.

Psi není nutné koupat ani doma, protože je nevhodným šamponem odstraňujeme přirozenou mastnotu srsti.

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Psi Husky

personSimona Chvátilováremove_red_eye157bookmarkPsi

Chov těchto psů se stává velmi oblíbený i u nás díky potřebě návratu k přírodě a odpoutání se od přeplněných městských aglomerací. Martin Kotiš začínal s chovem před 13 lety. Oslovilo ho plemeno Siberian Husky. Doslovný překlad „husky“ je drsný, chraptivý. Slova ..

Veterinární přípravky pro psy a kočky

personSimona Chvátilováremove_red_eye110bookmarkPotřeby

Boj s parazity je nutné vést soustavně a dbát na to, aby paraziti nezvítězili nad našimi čtyřnohými kamarády. Naštěstí je dnes na trhu celá řada veterinárních přípravků, které vám boj s nepříjemnými parazity usnadní. Při výběru veterinárních přípravků se můžete ..

Křeček

personSimona Chvátilováremove_red_eye143bookmarkRůzné

Křeček zlatýZnámý také jako křeček syrský, u nás nejoblíbenější druh křečka. Je třeba upozornit na fakt, že jako křeček zlatý se označuje celý druh včetně plemen a nikoli jen zlatohnědě zbarvení křečci.Křeček saténový, strakatý, panda, aj. nejsou zvláštní druhy, ..

Potkani s rodokmenem

personSimona Chvátilováremove_red_eye117bookmarkRůzné

Seznámíme vás nejen s problematikou chovu potkanů, ale hlavně upozorníme na to, že toto zvíře může mít překvapivě i rodokmen, jezdit na soutěže, že existují speciální chovné stanice – prostě tak, jak je to i u psů, koček, apod. Potkan je malé, nenáročné zvíře, proto ..

Je vaše kočička unavená a podrážděná? Možná je příčina zcela jiná, než si myslíte!

personSimona Chvátilováremove_red_eye157bookmarkKočky

Lidé i kočky potřebují ke svému správnému prospívání vhodnou a vyváženou stravu. Ale nebuďte na omylu, stravování vaší kočičky by nemělo končit u přetékající misky žrádlem. Pro její psychickou i fyzickou pohodu musíte myslet i na dostatečný přísun vitaminů. Vitar je ..

SKLIZEŇ JABLEK

personSimona Chvátilováremove_red_eye156languagesvet-rostlin.cz

Pomalu se blíží podzim a nastává čas sklizně ovoce, především jablek. V této době dozrávají podzimní, ale i některé zimní odrůdy. Ovoce hraje významnou roli v našem životě, dodává nám spoustu vitamínů, tělesnou svěžest a odolnost proti infekčním nemocem. Obsahuje ..

Biologický bazén - koupání bez chloru a chemie

personSimona Chvátilováremove_red_eye184languagesvet-rostlin.cz

V létě je bazén to, co máme na zahradě nejraději. Ale i přesto, že na trhu jsou k dostání stále ekologičtější bazény, do přírodního koupaliště mají hodně daleko. Řešením je 100 % biologické /nebo taky biotopové nebo ekologické/ koupaliště, kde je voda čištěna ..

Chov koz, kozí farma

personSimona Chvátilováremove_red_eye219languagechovatel-radce.cz

Kozy byly poměrně nadlouho vytlačeny z běžných chovů. Dnes se vracejí především na specializovaných farmách, jak se rozšiřují poznatky o kladném přínosu kozího mléka a dalších produktů pro lidský organismus. Dozvíme se jak taková koza vůbec přesně vypadá a jak se o ni ..

LÉČIVÉ ROSTLINY NA NAŠÍ ZAHRADĚ

personSimona Chvátilováremove_red_eye148languagesvet-rostlin.cz

Ono přátelé, nebudete věřit, kolik má příroda léčivých bylinek na naše nejrůznější zdravotní problémy, choroby a neduhy. Také nám ušetří spoustu nemocí a peněz, když se je naučíme znát a budeme vědět, kdy a kde je sbírat i jak je sušit a uschovávat. A o to mě v ..

FUCHSIE

personSimona Chvátilováremove_red_eye152languagesvet-rostlin.cz

FUCHSIE JE VELICE POPULÁRNÍ KVĚTINA, KTERÁ VÍCE NEŽ PŮL ROKU ZDOBÍ NÁŠ DŮM ČI ZAHRADU. JEJICH DOMOVEM JE MEXIKO A JIŽNÍ AMERIKA. PRÁVĚ DO HLOUBI STŘEDO A JIHOAMERICKÝCH PRALESŮ PODNIKALI SBĚRATELÉ ROSTLIN VÝPRAVY, ABY ZÍSKALI ROSTLINY, KTERÉ DOSLOVA UCHVÁTILY PĚSTITELE ..