Terarijní zvířata keyboard_arrow_right Terarijní zvířata keyboard_arrow_rightŽelvy

Obrázek příspěvku: Želvy

Želvy

personaccess_time12.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye148 shlédnutí

Domácí zvíře je velmi široký pojem.

Můžeme tím myslet zvířata, která máme pro radost. Zvířata, která chováme v bytě jako jsou psi a kočky. Domácí zvíře může však být i drůbež a další zvířata. Nejčastějšími mazlíčky jsou však psi a kočky. Pejsci jsou ideálním domácím mazlíčkem do bytu i na zahradu. Na zahradu se hodí větší plemena, které mohou sloužit jako hlídači Vašeho příbytku.

Do bytu či dovnitř do domu jsou vhodná malá plemena, která jsou k tomu speciálně vyšlechtěna. Vybírat byste měli hlavně pejsky, kteří jsou krátkosrstí. Zaprvé nebudou tak moc línat a za druhé i když budou, tak jejich srst bude mnohem méně viditelná.

Zatímco pokud si domů pořídíte dlouhosrstého psa, budete muset denně vysávat množství chlupů, které za sebou pes zanechá všude kudy projde. V případě dlouhosrstého plemena je dobou volbou psa ostříhat. V letních měsících se mu uleví a nebude mu tak horko a vy budete mít méně práce s uklízením chlupů. Pokud máte doma malé děti a nemůžete si psa do bytu pořídit, pak existují i jiná zvířata, která udělají radost Vašim dětem. Prckové ocení domácího zakrslého králíka nebo vodní či suchozemskou želvu. Pokud nejsou Vaše děti alergické na chlupy, můžete jim pořídit i andulku nebo papouška. Dražší papoušci se mohou naučit i opakovat jednoduché věty a slova. I když nerozumí jejich významu, někdy Vás opravdu velmi dobře pobaví.

Problém je když se papoušek rozhodne si pořád pobrukovat a nechce Vás nechat večer vyspat. Želvy jsou poměrně nenáročným zvířetem. Péči o ně zvládnou s mírnou kontrolou i samotné děti, pro které jsou to užitečné zkušenosti do budoucna a také mají jakousi odpovědnost.


0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články