Kočky keyboard_arrow_right Kočky keyboard_arrow_rightVše potřebné o mytí koček

Obrázek příspěvku: Vše potřebné o mytí koček

Vše potřebné o mytí koček

personaccess_time03.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye119 shlédnutí

Víte, jak o svou kočičí kamarádku správně pečovat, aby byla zdravá a čistá? Vzpomenete si, kdy jste svou kočku naposled koupali?

Kočky jsou od přírody čistotnější než pejsci a dbají o svou srst tím, že si ji denně samy „myjí“ svým mrštným kočičím jazýčkem. I přesto bychom je jako jejich majitelé měli čas od času umýt ve vodě, a to i přesto, že ji kočky zrovna nemilují. Máte-li tedy kočičku, která se vody štítí, obrňte se pevnými nervy a před jejími ostrými drápky se raději ochraňte rukavicemi. Pokud máte to štěstí, že vaší kočce voda nevadí, gratulujeme. Nejlepší je navykat ji na vodu od doby, kdy je ještě kotě.

S FREKVENCÍ TO NEPŘEHÁNĚJTE

Sice je mytí kočky potřeba, ale také není dobré to s ním přehánět. Ideální je mýt ji přibližně 2-4krát do roka. Častější mytí by mohlo být riskantní, protože se smývá i přirozená ochranná vrstva, která kočku hrání před nepříznivými vlivy vnějšího okolí a kočičí srsti ubývá tuk.

MYTÍ VE VODĚ

Existuje mytí dvojího druhu. Buďto svou kočku můžete mýt ve vodě, ideálně v nějaké vaničce, nebo pokud vaše kočka vodu nesnáší, můžete zvolit mytí nasucho. K mokrému mytí si připravte nádobu na mytí (například lavor), protiskluzovou podložku, kočičí šampon a starý ručník. Při samotném mytí se snažte kočku uklidňovat – mluvte na ni klidným hlasem a nezapomeňte ji pochválit, jak je hodná. Aby alespoň trochu zapomněla na fakt, že je ve vodě, je dobré ji při koupeli drbat na místech, kde to má ráda. Třeba se vám povede i to, že začne vrnět, což by byla jasná známka úspěchu. Dejte pozor, aby se při mydlení šamponem nedostala část pěny do očí nebo do čumáčku. Po namydlení pěnu důkladně opláchněte a kočičku osušte.

SUCHÉ MYTÍ

Rozhodnete-li se zvolit raději mytí nasucho, nabízí se vám několik možností, jak to provést. Dají se sehnat suché šampony pro kočky, jsou i různé alternativní metody suchého mytí – například mytí otrubami, což jsou odpadní produkty z obilí. Takovéto mytí je vhodné spíše u krátkosrstých koček. Otruby se dají na dvacet minut do trouby vyhřáté na 150 °C, poté se (až trochu vychladnou) jemně vetřou do kočičí srsti. Následně se otruby z kočičího kožíšku vykartáčují a je hotovo.

JEN MYTÍ NESTAČÍ

Pouhým mytím, i když je důkladné, se však nelze ubránit tomu, aby v srsti vaší kočičky nepřežívali parazité – v letním období nejčastěji klíšťata. Doporučujeme proto používat jako prevenci ochranu například v podobě antiparazitních obojků Foresto. Díky kombinaci pravidelného mytí a důkladné prevenci budete spokojení vy i vaše kočička. A to je to nejdůležitější!

 

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Historie koček

personRedakceremove_red_eye202bookmarkKočky

První kočky začaly žít ve společnosti lidí asi před 10-12 000 lety, tedy v době, kdy člověk přestal kočovat. Bezpochyby je k tomu vedl fakt, že v okolí lidských obydlí získávaly snadněji potravu. Nejprve šlo o soužití zcela volné, kočky se pohybovaly v okolí lidských ..

Chov perských koček

personSimona Chvátilováremove_red_eye153bookmarkKočky

Pár užitečných tipů, jak chovat (nejen) perské kočky. Jak a kde si kočku pořídit?Rozhodneme-li se chovat jakoukoli kočku, musíme si nejprve ujasnit, co od chovu očekáváme, chceme-li kočku - příjemného domácího společníka, nebo máme-li s kočkou výstavní, případně ..

Potkani s rodokmenem

personSimona Chvátilováremove_red_eye117bookmarkRůzné

Seznámíme vás nejen s problematikou chovu potkanů, ale hlavně upozorníme na to, že toto zvíře může mít překvapivě i rodokmen, jezdit na soutěže, že existují speciální chovné stanice – prostě tak, jak je to i u psů, koček, apod. Potkan je malé, nenáročné zvíře, proto ..

Víte o nich všechno? 5 věcí, které by jste měli vědět o Sphynx

personSimona Chvátilováremove_red_eye164bookmarkKočky

Víte o nich všechno? 5 věcí, které by jste měli vědět o Sphynx Tato podivná, holá koťátka jsou poměrně unikátní, a známá všem díky zajímavým vlastnostem. I když všichni známe Sphynx jako kočku bez srsti, existuje mnoho dalších vlastností, které jsou fascinující. Zde ..

Je vaše kočička unavená a podrážděná? Možná je příčina zcela jiná, než si myslíte!

personSimona Chvátilováremove_red_eye156bookmarkKočky

Lidé i kočky potřebují ke svému správnému prospívání vhodnou a vyváženou stravu. Ale nebuďte na omylu, stravování vaší kočičky by nemělo končit u přetékající misky žrádlem. Pro její psychickou i fyzickou pohodu musíte myslet i na dostatečný přísun vitaminů. Vitar je ..

Mořská zelenina

personSimona Chvátilováremove_red_eye110languagesvet-rostlin.cz

Mořské řasy se v Orientu jedí už tisíce let. Jsou neuvěřitelně bohaté na vitamíny, minerály a proteiny. Mohou v sobě mít až desetkrát víc vápníku než mléko a osmkrát více železa než hovězí maso. Navíc jsou zdrojem důležitých stopových prvků, které jsou potřebné ..

LÉČIVÉ ROSTLINY NA NAŠÍ ZAHRADĚ

personSimona Chvátilováremove_red_eye148languagesvet-rostlin.cz

Ono přátelé, nebudete věřit, kolik má příroda léčivých bylinek na naše nejrůznější zdravotní problémy, choroby a neduhy. Také nám ušetří spoustu nemocí a peněz, když se je naučíme znát a budeme vědět, kdy a kde je sbírat i jak je sušit a uschovávat. A o to mě v ..

Vozatajství

personSimona Chvátilováremove_red_eye162languagechovatel-radce.cz

Zapřahat se dá skoro každé plemeno, ale nejlépe se osvědčují pro tento sport koně, kteří pro to byli po staletí šlechtěni, jako lipicáni, kladrubští koně, andalůsani. Z teplokrevných koní holandští KWPN, švédský teplokrevník, svého času frízští koně. My se ..

LETNIČKY A DVOULETKY

personSimona Chvátilováremove_red_eye129languagesvet-rostlin.cz

Jednoleté rostliny neboli letničky jsou rostliny, které přežívají pouze jeden vegetační cyklus. V něm vyklíčí, vyrostou, vykvetou a vytvoří semena pro další sadbu. Poté odumírají. Výhodou letniček je, že kvetou v podstatě po celé své vegetační období, tady od jara až do ..

Budování květinového záhonu

personSimona Chvátilováremove_red_eye241languagesvet-rostlin.cz

Nyní již založíme záhon, připravíme povrch. Po sloupnutí drnu vysazujeme rostliny. Na závěr zalijeme a upravíme povrch do konečné podoby. Při výsadbě jednotlivých rostlin řekneme jména, pěstební nároky jsou vesměs stejné. Na zahradě vily mezi obloukem růží a obloukem s ..