Kočky keyboard_arrow_right Kočky keyboard_arrow_rightVíte o nich všechno? 5 věcí, které by ..

Obrázek příspěvku: Víte o nich všechno? 5 věcí, které by jste měli vědět o Sphynx

Víte o nich všechno? 5 věcí, které by jste měli vědět o Sphynx

personaccess_time03.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye164 shlédnutí

Víte o nich všechno? 5 věcí, které by jste měli vědět o Sphynx

Tato podivná, holá koťátka jsou poměrně unikátní, a známá všem díky zajímavým vlastnostem. I když všichni známe Sphynx jako kočku bez srsti, existuje mnoho dalších vlastností, které jsou fascinující. Zde je 5 věcí, které byste netušili:

1. Nejsou úplně bez srsti

Sphynx vypadají, že nemají žádnou srst, ale ve skutečnosti jsou pokryty tenkou vrstvou drobounkých “neviditelných” chloupků.  Jsou měkké a příjemné na dotek, trochu připomínají jelenici. Ve skutečnosti tedy nejsou zcela bez srsti, ale jsou naprosto bez vousů!!!

2. Mazlení

Vzhledem k jejich nedostatku tepla, rády mnout těla svých majitelů, aby se zahřály. To i přes to, že jejich tělesná teplota je o 4 stupně vyšší než u jiných plemen. Sphynx se tak velmi rád mazlí. Je o nich známo, že jsou sladké a milující.

3. Nenechte se zmást jejich jménem

Přes starověké kořeny, však bezsrsté plemeno sphynx vzniklo v Kanadě v roce 1966 jako výsledek mutovaného genu. Vzhledem k jejich elegantní tvarům, pozoruhodným očím a uším jako netopýr na jejich úzké tváři, vypadají sphynx jako pocta staroegyptských soch.

4. Vykoupat, prosím!

Protože toto plemeno nemá pravou srst, aby absorbovala oleje z těla jako u běžných koček, musí se často koupat, aby se zabránilo zápachu.. Plus se všemi těmi vráskami, to je pro samotnou Sphynx moc náročné.

5. Musí hodně jíst.

Vzhledem k vyšší tělesné teplotě, toto plemeno vyžaduje téměř 2-2,5 krát více potravin, než jakékoliv jiné plemeno, aby jejich tělo zahřály. Aby se udržely dlouho v teple, většinou najdete Sphynx na sluníčku u okna, nebo v něčí náruči. Ale nenechte tyto kočky venku na přímém slunečním světle, protože nezvládnou škodlivé sluneční paprsky a velmi snadno se spálí.


folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Vše potřebné o mytí koček

personSimona Chvátilováremove_red_eye121bookmarkKočky

Víte, jak o svou kočičí kamarádku správně pečovat, aby byla zdravá a čistá? Vzpomenete si, kdy jste svou kočku naposled koupali? Kočky jsou od přírody čistotnější než pejsci a dbají o svou srst tím, že si ji denně samy „myjí“ svým mrštným kočičím jazýčkem. I ..

Yorkshierský teriér

personSimona Chvátilováremove_red_eye175bookmarkPsi

Pokud jste ještě nikdy neměli doma pejska, jsou tito malí teriéři pro začátek jedni z nejlepších. Jsou malí, takže se vám vejdou i do toho nejmenšího bytu a jsou to výborní kamarádi dětí. Ukážeme vám jak se správně o pejska starat, jaké mu připravit bydlení, jak a čím ..

Výběr domácího akvária

personRedakceremove_red_eye212bookmarkAkvaristika

Rozhodli jste se do svého domácího interiéru zakomponovat veliké moderní akvárium, jehož obsah vám bude dělat každý den radost? Potom se vám možná hodí náš stručný návod, jak se dopracovat k velikostně ideálnímu akváriu a na jaké komponenty není radno z hlediska správné ..

Jak rozpohybovat lenošivou kočku?

personSimona Chvátilováremove_red_eye151bookmarkKočky

Pořiďte jí hračky!To, že už vaše kočka dávno není to roztomilé koťátko, které si neustále hrálo se vším okolo sebe, neznamená, že si už musí přestat hrát úplně. Zkuste ji vymyslet hru, která ji bude bavit! Trošku ji poškádlete. Sami uvidíte, jak náhle oživne! ..

Některá plemena

personSimona Chvátilováremove_red_eye147bookmarkPsi

Pes je opravdu nejlepší přítel človeka, nenahodí pouze tupý věrný pohled, kroutíc při tom ocáskem. Pes vám v některýchpřípadech pomůže s prací, bude si s vámi hrát a dokonce s vámi sdílí radost i žal. Vzhledem k tomu, že pes je přítel lidí prakticky už od pravěku, ..

VÝSADBA BALKÓNOVÝCH ROSTLIN

personSimona Chvátilováremove_red_eye156languagesvet-rostlin.cz

Takříkajíc pastva pro oči - tak bychom mohli nazvat obydlí, které kvete „samo o sobě“, a to díky kouzlu, které vytvářejí květiny na jeho balkónech, okenních parapetech i terasách. Proč zmiňujeme balkónové rostliny? Ano, hádáte správně. Přichází vhodná doba na jejich ..

PÉČE O ZELENINOVÉ ZÁHONY PO SKLIZNI

personSimona Chvátilováremove_red_eye121languagesvet-rostlin.cz

Září je měsícem sklizně a zpracovávání zeleniny. V tomto měsíci, kdy se léto střídá s podzimem, máme ještě spoustu krásných dní. Část sklizně můžeme skladovat, zavařovat, mrazit, sterilovat a odšťavňovat. Po sklizni je třeba připravit záhony na další pěstování. ..

VÝSEV BYLINEK

personSimona Chvátilováremove_red_eye142languagesvet-rostlin.cz

Jaro je období, kdy vyséváme rostliny a květiny různého druhu, proto si dneska povíme, jak pěstovat bylinky, na jejichž výsev je právě vhodná doba. Jsou to rostliny léčivé, ale i dekorativní. Není problém si zakoupit bylinky v supermarketu, ale jak jistě víme, není nad to si ..

SÁZENÍ JEHLIČNANŮ

personSimona Chvátilováremove_red_eye349languagesvet-rostlin.cz

Jehličnany se stávají rok od roku neodmyslitelnou součástí okrasných zahrad, ale i jiných prostranství, která jsou skvělým místem pro odreagování a kde každý z nás nachází klid pro odpočinek a relaxování. Jehličnaté stromy dodávají zahradám obrovské kouzlo a je ..

VÝSADBA KOŘENOVÉ ZELENINY

personSimona Chvátilováremove_red_eye121languagesvet-rostlin.cz

Výsev a pěstování:listovou petržel je vhodné vysévat ( semínka můžeme zakoupit v jakémkoliv zahradním centru či prodejně se zahrádkářským zbožím) do záhonu na podzim nebo od poloviny března, petržel kořenovou o něco později (asi o 4 týdny), u té je k výsevu potřeba ..