Psi keyboard_arrow_right Psi keyboard_arrow_rightVelmi důležitý je výcvik Vašich ..

Obrázek příspěvku: Velmi důležitý je výcvik Vašich miláčků.

Velmi důležitý je výcvik Vašich miláčků.

personaccess_time10.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye134 shlédnutí

 Výcvik psa vyžaduje mnoho trpělivosti a času.

Při výcviku se musíte naučit mnoho Vy i pejsek. Docílíte však toho, že budete mít základně vychovaného psa, který Vás na procházkách poslechne na slovo a nebudete jej muset nahánět v parku. Cílem základního výcviku je naučit psa několik základních povelů. Začínat s výcvikem se má ve věku mezi třemi a čtyřmi měsíci. Čím později psa na výcvik dáte, tím déle celý výcvik potrvá. Pes by se nejprve měl naučit chodit u nohy, sednout si, zůstat a přijít na zavolání.

Pokud Váš pes zvládne tyto čtyři povely, nemusíte mít strach jej nechat čekat třeba před obchodem. Psa by měl cvičit pouze jeden člen rodiny, aby si pes mohl zafixovat jeden přístup a nebyl zmatený. Při učení musíte používat pouze stejná slova při povelu a měli byste vynechat pejskovo jméno. Důležité je být na psa milý, ale i přísný pokud je to potřeba. Psa byste neměli bít. Stačí pozitivní hodnocení pokud pes provede povel dobře. Pokud jej provede špatně či vůbec, tak mu pozitivní odměnu neudělíte. Pamlskem jej odměňujte jen zřídka, aby se nestalo, že Vás pes bez pamlsku neposlechne.

Pokud pes neposlouchá a nechce skončit s nějakou činností, měli byste jej potrestat jako jeho psí matka. Tedy vzít za zátylek zvednout do vzduchu a trochu s ním zatřepat. Psovi se nic nestane a tento způsob trestu má zažitý v genech.

Vložil

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Psoun prériový

personSimona Chvátilováremove_red_eye143bookmarkRůzné

V poslední době je psoun hitem v obchodech se zvířaty a stává se miláčkem domácností. Je možné ho naučit chodit na vodítku a chodit s ním na procházky, ale nevyžaduje to, stačí mu se s páníčkem pomazlit a nechat se pochovat. Psoun se neřadí mezi šelmy psovité, jak by se z ..

Výběr domácího akvária

personRedakceremove_red_eye211bookmarkAkvaristika

Rozhodli jste se do svého domácího interiéru zakomponovat veliké moderní akvárium, jehož obsah vám bude dělat každý den radost? Potom se vám možná hodí náš stručný návod, jak se dopracovat k velikostně ideálnímu akváriu a na jaké komponenty není radno z hlediska správné ..

Veterinární přípravky pro psy a kočky

personSimona Chvátilováremove_red_eye109bookmarkPotřeby

Boj s parazity je nutné vést soustavně a dbát na to, aby paraziti nezvítězili nad našimi čtyřnohými kamarády. Naštěstí je dnes na trhu celá řada veterinárních přípravků, které vám boj s nepříjemnými parazity usnadní. Při výběru veterinárních přípravků se můžete ..

Koupě

personSimona Chvátilováremove_red_eye139bookmarkPsi

Pokud si chcete zakoupit domácího mazlíčka, můžete hledat inzeráty v různých časopisech a nebo na internetu. Mnoho druhů zvířat najdete na internetových bazarech, kde si můžete koupit zvířata od mláďátek a nebo můžete darem přijmout již dospělé jedince. Lidé, kteří ..

Vše o Betta splendens

personRedakceremove_red_eye183bookmarkAkvaristika

Pokud odesíláte nějaké ryby na výstavu, etika a zdraví ryb by měly být Vaším prvořadým zájmem. Tím míním, že bychom měli posílat pouze zdravé a vitální ryby hodné výstav. Ryby s natrženými ploutvemi dorazí do cíle s rozcupovanými ploutvemi, ryby slabé dorazí zcela ..

Koně: Druhy sedel a jízdy

personSimona Chvátilováremove_red_eye157languagechovatel-radce.cz

Mezi americkým-westernovým sedlem a anglickým sedlem existuje rozdíl, stejně jako tomu je i u způsobu sedlání a vedení koně. Každý typ má své klady a zápory. Anglická sedla vznikla v Anglii v důsledku honební činnosti, ze které následně vznikl sport. Sedla jsou maximálně ..

Vozatajství

personSimona Chvátilováremove_red_eye161languagechovatel-radce.cz

Zapřahat se dá skoro každé plemeno, ale nejlépe se osvědčují pro tento sport koně, kteří pro to byli po staletí šlechtěni, jako lipicáni, kladrubští koně, andalůsani. Z teplokrevných koní holandští KWPN, švédský teplokrevník, svého času frízští koně. My se ..

Výsadba japonského javoru

personSimona Chvátilováremove_red_eye159languagesvet-rostlin.cz

Vysvětlíme nároky javoru dlanitolistého, řazeného mezi tzv. japonské javory a vysadíme jej na předzahrádce u rodinného domu. Zdůvodníme výběr rostliny z české školky a výběr stanoviště. Velké exempláře se vždy o něco hůře ujímají než drobné a u rostlin z dovozu ..

RODODENDRONY

personSimona Chvátilováremove_red_eye141languagesvet-rostlin.cz

Zahrada obohacena o tyto krásně kvetoucí, stálezelené keře může působit honosně a ušlechtile jako zámecký park. Proto Vás možná překvapí, že jejich pěstování není příliš náročné.Rododendrony, česky pěnišníky, pocházejí z oblastí bohatých na srážky, z poměrně ..

TRUHLÍKY A KVĚTINÁČE

personSimona Chvátilováremove_red_eye129languagesvet-rostlin.cz

Nádoby pro pěstování rostlin se nejčastěji vyrábějí z plastu, kameniny a ze dřeva. Každý z těchto materiálů má své výhody i nevýhody. Dřevo a kamenina jsou ve větších rozměrech poměrně těžké, zato ale na pohled působí lépe, než nádoby plastové. Plasty jsou zase ..