Terarijní zvířata keyboard_arrow_right Terarijní zvířata keyboard_arrow_rightV čem chovat pavouky větších rozměrů?

Obrázek příspěvku: V čem chovat pavouky větších rozměrů?

V čem chovat pavouky větších rozměrů?

personaccess_time03.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye124 shlédnutí

Pavoukovo terárium musí být větších rozměrů. Optimální rozměry jsou 40 x 30 x 30 cm. Stěny terária je dobré polepit kůrou. Přesto, že se u nás chovají hlavně zemní sklípkani, jak bylo prokázáno pozorováním druhu Lasiodora klugii ve volně přírodě, často šplhají. Jako podklad postačí běžná, mírně vlhká zemina.

Vlhkost a teplota v teráriu

Jednou ze základních věcí při chovu pavouků je správná vlhkost a teplota. Vzdušná vlhkost okolo 70%, teplota by neměla klesnout pod 20° a stoupnout nad 30°.

Rostliny v teráriu

Zelenou rostlinu přidáváme podle druhu pavouka. Například pouštní pavouci nejsou zvyklý na něco zeleného, tak proč jim to nutit.

Čištění terária

Terárium čistíme pouze hadříkem navlhčeným ve vlažné vodě, bez přídavků saponátů. Musíme dávat pozor, aby se v teráriu nezačala tvořit plíseň například z potravy. Plíseň je pro pavouky velmi nebezpečná.

Výběr pavouka

Nejlepší je nastudovat si něco z knížek o pavoucích a pak se jít podívat k někomu, kdo pavouky chová. Vůbec nejlepší je zajít na nějakou výstavu, kde se dozvíme základní informace nejen o různých druzích pavouků, ale máme i možnost, pavouky pozorovat.

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Jak správně chovat pavouky

personSimona Chvátilováremove_red_eye129bookmarkTerarijní zvířata

Při chovu pavouků musíme být opatrní. Jed, používají pavouci k usmrcení kořisti a k obraně. Na jedovatého pavouka bychom tedy neměli sahat - hrozí nám velké zdravotní potíže. Například při kousnutí černou vdovou hrozí přímo smrt. U nás je nejvíce chován druh Lasiodora ..

Výběr domácího akvária

personRedakceremove_red_eye212bookmarkAkvaristika

Rozhodli jste se do svého domácího interiéru zakomponovat veliké moderní akvárium, jehož obsah vám bude dělat každý den radost? Potom se vám možná hodí náš stručný návod, jak se dopracovat k velikostně ideálnímu akváriu a na jaké komponenty není radno z hlediska správné ..

Chráněná zvířata

personSimona Chvátilováremove_red_eye131bookmarkRůzné

V tomto článku se budeme zabývat chráněnými zvířaty, které žijí v našich lesích. Prvním z nich je rys ostrovid. Jeho latinské jméno je Lynx lynx. Rys je nejaktivnější v noci a v podvečer. Ve dne se rád sluní na vyvýšených místech, Jeho hlavní potravou je srnčí zvěř, ..

Chcete chovat hada, který vypadá hrozivě, ale přitom je to miláček?

personSimona Chvátilováremove_red_eye124bookmarkTerarijní zvířata

Při rozhodování o chovu hadů si musíte uvědomit několik zásadních věcí, aby nás pak had nezaskočil. 1) Hadi jsou velcí individualisté, takže nemůžeme vůbec počítat s tím, že bychom hada nějak ochočili. Můžeme ale na druhou stranu dosáhnout toho, že odbornou manipulací s ..

Bezsrsté myši a potkani

personSimona Chvátilováremove_red_eye153bookmarkRůzné

Linie bezsrstých myší a potkanů vznikla v Americe stejně jako například bezsrsté kočky. Lidem se nepovedený gen zalíbil a tak začali tyto hlodavce záměrně chovat bez něj. Tak tedy vznikla myš a potkan nunu. Vyskytují se ve třech barevných formách:albín, kapucín a černého ..

Kiwi

personSimona Chvátilováremove_red_eye402languagesvet-rostlin.cz

● Poměr samičích a samčích rostlin Pro spolehlivé opylení samičích rostlin se doporučuje 1 samčí na 6-8 samičích rostlin, nebo vzdálenost do 30 m. Není na škodu když na uvedené množství budou vysazeny 2 samčí rostliny. Pro vytvoření plodů je důležité, aby se samčí a ..

Zarovnání záhonu trvalek a dokončení povrchu

personSimona Chvátilováremove_red_eye303languagesvet-rostlin.cz

Záhon máme kompletně vysázen. Nyní jej musíme ohraničit od okolního trávníku, aby prorůstající tráva neznehodnocovala výsadby květin. Ukážeme si různé možnosti obroubení, nejdřív klasické obrývání, jako metodou mizející. Poté prakticky předvedeme různé současné ..

Koza domácí

personSimona Chvátilováremove_red_eye257languagechovatel-radce.cz

Co všechno člověk v dnešní době potřebuje, pokud se rozhodne chovat kozy? Jak dlouho je koza březí, čím ji krmit a jaká existují plemena? V tomto příspěvku naleznete odpovědi na všechny nejdůležitější otázky týkající se chovu tohoto milého domácího zvířete. Po celém ..

Chov skotu v domácích podmínkách

personSimona Chvátilováremove_red_eye199languagechovatel-radce.cz

I když to pro vás může znamenat velmi náročný krok, není starost o méně početné stádo krav nijak významněji náročná. Musíte se však pochopitelně na chov velmi dobře připravit a disponovat určitými základními znalostmi. Před tím, než začneme s jejich popisem, je ..

TRUHLÍKY A KVĚTINÁČE

personSimona Chvátilováremove_red_eye129languagesvet-rostlin.cz

Nádoby pro pěstování rostlin se nejčastěji vyrábějí z plastu, kameniny a ze dřeva. Každý z těchto materiálů má své výhody i nevýhody. Dřevo a kamenina jsou ve větších rozměrech poměrně těžké, zato ale na pohled působí lépe, než nádoby plastové. Plasty jsou zase ..