Psi keyboard_arrow_right Psi keyboard_arrow_rightŠarpej

Obrázek příspěvku: Šarpej

Šarpej

personaccess_time05.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye105 shlédnutí

Chov šarpeje

V poslední době se zařadil mezi módní plemena. Majitel takového, vzhledově velice atraktivního pejska si však musí uvědomit i některá úskalí jeho chovu.

Šarpej je potomek starých plemen z Číny. V Americe byl vyšlechtěn do současné podoby psa s příliš velkou kůží a mnoha záhyby. Díky tomu se ale často stává, že faldíky přesahují víčka, pejskům se zanítí oči a špatně vidí.

Je nutný chirurgický zákrok k odstranění přebytečné kůže. Totéž se opakuje u vnějších zvukovodů –- uši nelze čistit a hrozí záněty. I tady musí zasáhnout veterinář. A do třetice –- pokud šarpej špatně jí, je to tím, že má vtočený pysk –- a opět následuje chirurgický zásah.

Dá se říci, že šarpej je polotovar, který se teprve díky veterinářům stane opravdovým psem. Na druhé straně ovšem přináší svému majiteli mnohá potěšení: je velice milý, přátelský, svému pánovi bezmezně oddaný s obrovským smyslem pro rodinu.

Je tedy jen na vás, jestli chcete péči o něj obětovat poněkud více času i finančních prostředků než jste si představovali.

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články