Různé keyboard_arrow_right Různé keyboard_arrow_rightPsoun prériový

Obrázek příspěvku: Psoun prériový

Psoun prériový

personaccess_time03.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye143 shlédnutí

V poslední době je psoun hitem v obchodech se zvířaty a stává se miláčkem domácností. Je možné ho naučit chodit na vodítku a chodit s ním na procházky, ale nevyžaduje to, stačí mu se s páníčkem pomazlit a nechat se pochovat.

Psoun se neřadí mezi šelmy psovité, jak by se z odvozeného názvu dalo usuzovat, nýbrž je to krásný hlodavec typu veverky nebo sviště. Barvu má našedlou nebo žlutohnědou s bělostnou náprsenkou. Kratší, zploštělý ocásek a krátké nohy. V dospělosti dorůstá délky od 30 do 40 cm. Tito „malí psi“ jsou robustní a tuční s širokou zakulacenou hlavou. Pokud sedí na zadních (což je velmi často) vypadají jako chlupatá velká hruška.

Psoun je učenlivý, mazlivý a můžeme si vyjít i na procházku. K jeho chovu v bytě je nutná klec, potřebuje mít vlastní koutek, kde má místo na spaní a „nočník“. Pro oba účely se výborně hodí kameninové, neglazované květináče.

Potřebuje dvě misky, jednu na suché žrádlo, druhou na zeleninu a pítko na vodu, bidýlko na cvičení a dva zmíněné květináče. Bude pro něho srozumitelnější, pokud mu do "nočníku" dáte 3 – 4 cm písku. Bidýlko je na cvičení,

provaz na hraní.

Psoun může mít od štěněte stejnou stravu, rozdíl je pouze v množství. Velmi rád má čerstvou trávu i s kořeny bez hlíny, seno, tyčinky a granulky pro hlodavce, jednou týdně semínka, oříšky a jednu až dvě rozinky za odměnu, listovou zeleninu, kapustu a zelí, asi půl šálku.

Pro jeho zdraví je důležité, držet se toho co žerou v přírodě. Při dobré péči a správnému složení stravy se psouni dožívají 8 let.

S psounem, hlavně s psouním štěnětem můžete provádět výcvik na vodítku. Měl by si zvykat co nejdříve. Postupně se tahem za vodítko dává najevo že nejde správným směrem. Děláme vše proto, aby se výcvik psounovi líbil, pokud dělá, co požadujete, odměnte ho něčím dobrým.

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články