Psi keyboard_arrow_right Psi keyboard_arrow_rightPortugalský vodní pes

Obrázek příspěvku: Portugalský vodní pes

Portugalský vodní pes

personaccess_time04.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye136 shlédnutí

Jedno z nejstarších, nejveselejších a nejinteligentnějších plemen se konečně zabydlelo i v naší republice! Pes vhodný i pro alergiky a astmatiky.

Portugalský vodní pes je prastaré rybářské plemeno, které ještě před pár lety patřilo mezi nejvzácnější vůbec. Dnes se ovšem začíná velice důrazně prosazovat jako skvělý rodinný, sportovní a canisterapeutický pes. Mimořádně oblíben je v USA, ale i v Evropě jeho obliba velice rychle vzrůstá. Je střední velikosti, má nelínající srst vlasové textury, vysokou inteligenci, je rychlý, obratný. Obvykle se těší pevnému zdraví a má vyrovnanou povahu.

To vše jsou důvody, že tak úspěšně dobývá svět. Jednoduchá údržba strsti, kterou zvládne i začátečník, osobitý smysl pro humor, temperament, chuť do jakékoli práce a výrazně vyvinutý čich umožňují široké využití toho plemena i pro ambiciózní kynology.

V současné době je na území naší republiky ( a v celé bývalé východní Evropě) první nepříbuzný pár tohoto plemene a jejich chovem se zabývá jediná chovatelská stanice, ale doufejme, že i u nás se najde dostatek příznivců a za pár let bude populace "porti" podstatně větší.

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Některá plemena

personSimona Chvátilováremove_red_eye146bookmarkPsi

Pes je opravdu nejlepší přítel človeka, nenahodí pouze tupý věrný pohled, kroutíc při tom ocáskem. Pes vám v některýchpřípadech pomůže s prací, bude si s vámi hrát a dokonce s vámi sdílí radost i žal. Vzhledem k tomu, že pes je přítel lidí prakticky už od pravěku, ..

Velmi důležitý je výcvik Vašich miláčků.

personSimona Chvátilováremove_red_eye135bookmarkPsi

Výcvik psa vyžaduje mnoho trpělivosti a času.Při výcviku se musíte naučit mnoho Vy i pejsek. Docílíte však toho, že budete mít základně vychovaného psa, který Vás na procházkách poslechne na slovo a nebudete jej muset nahánět v parku. Cílem základního výcviku je naučit ..

Yorkshierský teriér

personSimona Chvátilováremove_red_eye175bookmarkPsi

Pokud jste ještě nikdy neměli doma pejska, jsou tito malí teriéři pro začátek jedni z nejlepších. Jsou malí, takže se vám vejdou i do toho nejmenšího bytu a jsou to výborní kamarádi dětí. Ukážeme vám jak se správně o pejska starat, jaké mu připravit bydlení, jak a čím ..

Krásně bílý pes, kterého většinou děti označují jako medvídka, pochází z nejsevernějších oblastí Skandinávie.

personSimona Chvátilováremove_red_eye183bookmarkPsi

Krásně bílý pes, kterého většinou děti označují jako medvídka, pochází z nejsevernějších oblastí Skandinávie. Název plemene neznamená, že se jednalo o lidojedy v psí podobě, ale je totožný s názvem jeho kočovných chovatelů – Samojedů pro které byl zcela všestranným ..

Koupě

personSimona Chvátilováremove_red_eye139bookmarkPsi

Pokud si chcete zakoupit domácího mazlíčka, můžete hledat inzeráty v různých časopisech a nebo na internetu. Mnoho druhů zvířat najdete na internetových bazarech, kde si můžete koupit zvířata od mláďátek a nebo můžete darem přijmout již dospělé jedince. Lidé, kteří ..

Výsadba japonského javoru

personSimona Chvátilováremove_red_eye159languagesvet-rostlin.cz

Vysvětlíme nároky javoru dlanitolistého, řazeného mezi tzv. japonské javory a vysadíme jej na předzahrádce u rodinného domu. Zdůvodníme výběr rostliny z české školky a výběr stanoviště. Velké exempláře se vždy o něco hůře ujímají než drobné a u rostlin z dovozu ..

DÝNĚ PATŘÍ K PODZIMU

personSimona Chvátilováremove_red_eye102languagesvet-rostlin.cz

Dýně. Kdo by si uměl představit podzim bez dýňových dekorací, syté oranžové barvy a chutné dýňové polévky? Dýně, taktéž známé jako Tykev, má původ ve Střední Americe a její výskyt je znám již z období 5000 let př.n.l. Tykvovité jsou známy velkým počtem různých ..

Jak sušit bylinky

personSimona Chvátilováremove_red_eye141languagesvet-rostlin.cz

Jak správně sušit bylinkyNať bylinek určenou k sušení je třeba sbírat za teplého a suchého dne, nejlépe ráno, kdy aktivní látky v rostlinách (silice, oleje apod.) dosahují největší koncentrace. Zásadně vybírejte jen čisté a zdravé části. Nať potom můžete sušit ..

Zelenina [Rajče, vitamíny]

personSimona Chvátilováremove_red_eye291languagesvet-rostlin.cz

Jako zelenina jsou označovány jedlé části kulturních jednoletých nebo dvouletých rostlin. V některých případech též části (pokud jsou různé od plodů) víceletých rostlin. Mezi zeleninu ale nepatří plodiny s přesnějším zařazením (obilniny, luštěniny), zvláště ty, ..