Různé keyboard_arrow_right Různé keyboard_arrow_rightPéče o zraněné živočichy

Obrázek příspěvku: Péče o zraněné živočichy

Péče o zraněné živočichy

personaccess_time06.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye102 shlédnutí

Ne každé zvíře má to štěstí mít svého páníčka a bezpečný domov.

Zejména to platí pro zvířata žijící ve volné přírodě. O ta, která mají štěstí v neštěstí, se starají speciální zvířecí stanice.

Stanice je průkopníkem v péči o poraněná zvířata z volné přírody. Dále poskytuje péči zvířatům, která sice nejsou poraněná, ale dostala se do nevhodných prostor, kde by posléze zahynula (ptáci ve světlících budov, vodní ptáci na zamrzající hladině) a také se stará o pozdní nebo osiřelá mláďata, která jsou ještě příliš malá pro život ve volné přírodě. V průběhu zimy by zahynula zimou a nedostatkem potravy.

Chovné čí záchranné stanice řeší řadu dřívějších problémů, které byly příčinou úhynu těchto zvířat. Když kdokoliv najde poraněné zvíře, stačí zavolat na stále aktivní mobilní telefon. Zde napoví dotyčnému kroky, které by měl zachránce podniknout do příchodu asistenční služby.

Mohou zajistit transport zvířete, potřebné ošetření včetně odborné veterinární péče a zejména další krok, doteď nesmírně těžko řešitelný. Poskytnou zvířeti vhodný útulek po dobu jeho léčení, zdravotní péči a také vhodnou stravu.

Stanice má sestaveny jídelníčky pro jednotlivé druhy zvířat a specializuje se ještě navíc na jídelníček dravců. Dalším cílem stanice je navrátit zvíře po léčení zpět do volné přírody. Postupně jej připraví a posléze vypustí na vhodném místě. Samozřejmě některá poranění jsou tak závažná, že to již nejde. Proto také zajišťují vhodné adopce svých pacientů.

Stanice spolupracuje s dalšími podobnými stanicemi a řadou dobrovolníků. Zájemci mohou stanici navštívit, seznámit se s prací, prohlédnout si zvířata a také zde najít zvíře k přímé adopci anebo mohou vypomoct finančně. Také sem mohou handicapovaného živočicha přivést.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Chov perských koček

personSimona Chvátilováremove_red_eye154bookmarkKočky

Pár užitečných tipů, jak chovat (nejen) perské kočky. Jak a kde si kočku pořídit?Rozhodneme-li se chovat jakoukoli kočku, musíme si nejprve ujasnit, co od chovu očekáváme, chceme-li kočku - příjemného domácího společníka, nebo máme-li s kočkou výstavní, případně ..

Yorkshierský teriér

personSimona Chvátilováremove_red_eye176bookmarkPsi

Pokud jste ještě nikdy neměli doma pejska, jsou tito malí teriéři pro začátek jedni z nejlepších. Jsou malí, takže se vám vejdou i do toho nejmenšího bytu a jsou to výborní kamarádi dětí. Ukážeme vám jak se správně o pejska starat, jaké mu připravit bydlení, jak a čím ..

Devon Rex

personSimona Chvátilováremove_red_eye190bookmarkKočky

Kde se vůbec vzal název tohoto plemene devon rex?Jako skřítek, to znamená velké oči, hlava je široká srdčitého tvaru, uši čím větší, tím lepší, vousky jsou krátké, jako by ulámané. Tělo je pevné s širokým hrudníkem, nohy jsou dlouhé. Srst je jedním z ..

Aby vaše kočka žila déle

personSimona Chvátilováremove_red_eye155bookmarkKočky

Kočky jsou pověstné svou mrštností a obratností. Sami to asi znáte – kolikrát se protáhnou i tak úzkými místy, že je to někdy až k neuvěření. Přesto i ony milují lenošení a dokážou hodiny a hodiny ležet a odpočívat. Troška pohybu navíc by jim neuškodila, co myslíte? ..

Péče o koně v zimě

personSimona Chvátilováremove_red_eye154languagechovatel-radce.cz

Jaký je rozdíl mezi péčí o koně v létě a v zimním období? V zimě potřebují koně větší přísun kalorií. Proto jim denně dáváme až o 3 kg více sena vojtěšky a jader.Pokud jsou koně ve stáji jakou potřebují teplotu?Teplota ve stáji se může pohybovat od - 7 °C do 15 °C ..

PÉČE O ZELENINOVÉ ZÁHONY PO SKLIZNI

personSimona Chvátilováremove_red_eye121languagesvet-rostlin.cz

Září je měsícem sklizně a zpracovávání zeleniny. V tomto měsíci, kdy se léto střídá s podzimem, máme ještě spoustu krásných dní. Část sklizně můžeme skladovat, zavařovat, mrazit, sterilovat a odšťavňovat. Po sklizni je třeba připravit záhony na další pěstování. ..

Provzdušňovače trávníku

personSimona Chvátilováremove_red_eye168languagesvet-rostlin.cz

Provzdušňovače trávníku nabízí kvalitní řešení pro účinný a jemný postup proti mechu a plstnatění trávníku . Cílem této péče o trávníky je, aby se vzduch, voda a živiny mohly opět nerušeně dostávat ke kořenům trávy. Pravidelné používání provzdušňovače ..

RODODENDRONY

personSimona Chvátilováremove_red_eye143languagesvet-rostlin.cz

Zahrada obohacena o tyto krásně kvetoucí, stálezelené keře může působit honosně a ušlechtile jako zámecký park. Proto Vás možná překvapí, že jejich pěstování není příliš náročné.Rododendrony, česky pěnišníky, pocházejí z oblastí bohatých na srážky, z poměrně ..