Různé keyboard_arrow_right Různé keyboard_arrow_rightKřižák pruhovaný již dorazil do naší ..

Obrázek příspěvku: Křižák pruhovaný již dorazil do naší osady

Křižák pruhovaný již dorazil do naší osady

personaccess_time08.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye162 shlédnutí

Tento, u nás vzácný jedovatý pavouk křižák pruhovaný již dorazil i do naší zahradkářské osady.

A není tady sám! Máme jich tady již několik,jak samců tak i samiček.

15-20 mm velký pestře zbarvený pavouk, který je původem tropický, avšak vlivem globálního oteplování zdomácněl také v České republice. Na první pohled upoutá svým nezaměnitelným zbarvením, žlutými a černými pruhy, které jsou protkané tenkým bílým lemem.

Hlavohruď je porostlá hustým lesklým stříbřitým chloupkováním.

Samička je plnější a větší, hlavně, pokud má v sobě vajíčka U nás jsou samičky velké okolo 15 mm, ale v jižní Evropě dosahují délky 20 mm.. Samci jsou velcí pouze 4-6 mm a jejich zbarvení oproti samičkám je nenápadné, světle hnědé s nevýraznou tmavší kresbou.

Křižák pruhovaný pro usmrcení kořisti používá jed, avšak pro člověka není nebezpečný, protože stěží může při kousnutí proniknout kůží.

 

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Portugalský vodní pes

personSimona Chvátilováremove_red_eye137bookmarkPsi

Jedno z nejstarších, nejveselejších a nejinteligentnějších plemen se konečně zabydlelo i v naší republice! Pes vhodný i pro alergiky a astmatiky. Portugalský vodní pes je prastaré rybářské plemeno, které ještě před pár lety patřilo mezi nejvzácnější vůbec. Dnes se ovšem ..

Yorkshierský teriér

personSimona Chvátilováremove_red_eye175bookmarkPsi

Pokud jste ještě nikdy neměli doma pejska, jsou tito malí teriéři pro začátek jedni z nejlepších. Jsou malí, takže se vám vejdou i do toho nejmenšího bytu a jsou to výborní kamarádi dětí. Ukážeme vám jak se správně o pejska starat, jaké mu připravit bydlení, jak a čím ..

Migrace

personSimona Chvátilováremove_red_eye208bookmarkRůzné

Zvířata se během roku pravidelně stěhují. V našich zeměpisných podmínkách se zvířata stěhují směrem k pólu, tedy na sever. Měnící se klimatické podmínky během roku se totiž projevují změnami ve skladbě rostlinstva, které slouží mnoha druhům jako potrava. Proto se ..

Koupě

personSimona Chvátilováremove_red_eye139bookmarkPsi

Pokud si chcete zakoupit domácího mazlíčka, můžete hledat inzeráty v různých časopisech a nebo na internetu. Mnoho druhů zvířat najdete na internetových bazarech, kde si můžete koupit zvířata od mláďátek a nebo můžete darem přijmout již dospělé jedince. Lidé, kteří ..

Chameleon jemenský

personRedakceremove_red_eye182bookmarkTerarijní zvířata

Chameleon je velice osobitým tvorem, respektive ještěrem, kterého chce vlastnit každý pro jeho měnící se barvu v závislosti na tom, po jakém předmětu právě leze. Pokud je toto jediným důvod, proč si chcete toto zvíře pořídit, raději na to zapomeňte. Je to totiž absolutní ..

Kiwi

personSimona Chvátilováremove_red_eye401languagesvet-rostlin.cz

● Poměr samičích a samčích rostlin Pro spolehlivé opylení samičích rostlin se doporučuje 1 samčí na 6-8 samičích rostlin, nebo vzdálenost do 30 m. Není na škodu když na uvedené množství budou vysazeny 2 samčí rostliny. Pro vytvoření plodů je důležité, aby se samčí a ..

Výsadba japonského javoru

personSimona Chvátilováremove_red_eye160languagesvet-rostlin.cz

Vysvětlíme nároky javoru dlanitolistého, řazeného mezi tzv. japonské javory a vysadíme jej na předzahrádce u rodinného domu. Zdůvodníme výběr rostliny z české školky a výběr stanoviště. Velké exempláře se vždy o něco hůře ujímají než drobné a u rostlin z dovozu ..

LÉČIVÉ ROSTLINY NA NAŠÍ ZAHRADĚ

personSimona Chvátilováremove_red_eye148languagesvet-rostlin.cz

Ono přátelé, nebudete věřit, kolik má příroda léčivých bylinek na naše nejrůznější zdravotní problémy, choroby a neduhy. Také nám ušetří spoustu nemocí a peněz, když se je naučíme znát a budeme vědět, kdy a kde je sbírat i jak je sušit a uschovávat. A o to mě v ..

Jarní saláty

personSimona Chvátilováremove_red_eye292languagesvet-rostlin.cz

Vysazené saláty postupně dorůstají ke sklizni. Řekneme si o nezbytných pěstebních opatřeních, jak dosáhnout úrodu bohatých a pevných hlávek. Ukážeme si rozdíly v odrůdách, které jsme při minulém natáčení vynechali. Požadují následující péči: pravidelné zalévání ..

Provzdušňovače trávníku

personSimona Chvátilováremove_red_eye168languagesvet-rostlin.cz

Provzdušňovače trávníku nabízí kvalitní řešení pro účinný a jemný postup proti mechu a plstnatění trávníku . Cílem této péče o trávníky je, aby se vzduch, voda a živiny mohly opět nerušeně dostávat ke kořenům trávy. Pravidelné používání provzdušňovače ..