Psi keyboard_arrow_right Psi keyboard_arrow_rightKrásně bílý pes, kterého většinou ..

Obrázek příspěvku: Krásně bílý pes, kterého většinou děti označují jako medvídka, pochází z nejsevernějších oblastí Skandinávie.

Krásně bílý pes, kterého většinou děti označují jako medvídka, pochází z nejsevernějších oblastí Skandinávie.

personaccess_time03.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye183 shlédnutí


Krásně bílý pes, kterého většinou děti označují jako medvídka, pochází z nejsevernějších oblastí Skandinávie. Název plemene neznamená, že se jednalo o lidojedy v psí podobě, ale je totožný s názvem jeho kočovných chovatelů – Samojedů pro které byl zcela všestranným pomocníkem.

Samojed byl psem loveckým, nosičem nákladů i psem tažným a byl také schopen hlídat majetek svých pánů. V současné době je samojed většinou chován jako společník a na rozdíl od malamutů či plemene husky nebývá do saní zapřahán.

Pro plemeno je charakteristická krásná čistě bílá srst, která dokázala odrážet sluneční paprsky severského sluníčka. Pes má špičatou ale mohutnou mordu s lehce pozvednutými koutky pysků, takže se zdá, že se samojed stále usmívá. Kdo hledá pejska kašpárka, asi by nebyl povahou samojeda nadšen. Kdo hledá neagresivního, ale rovnoceného společníka a bude počítat s potřebnou péčí o srst, bude spokojen.
Výška okolo 55 cm

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Některá plemena

personSimona Chvátilováremove_red_eye148bookmarkPsi

Pes je opravdu nejlepší přítel človeka, nenahodí pouze tupý věrný pohled, kroutíc při tom ocáskem. Pes vám v některýchpřípadech pomůže s prací, bude si s vámi hrát a dokonce s vámi sdílí radost i žal. Vzhledem k tomu, že pes je přítel lidí prakticky už od pravěku, ..

Velmi důležitý je výcvik Vašich miláčků.

personSimona Chvátilováremove_red_eye136bookmarkPsi

Výcvik psa vyžaduje mnoho trpělivosti a času.Při výcviku se musíte naučit mnoho Vy i pejsek. Docílíte však toho, že budete mít základně vychovaného psa, který Vás na procházkách poslechne na slovo a nebudete jej muset nahánět v parku. Cílem základního výcviku je naučit ..

Portugalský vodní pes

personSimona Chvátilováremove_red_eye138bookmarkPsi

Jedno z nejstarších, nejveselejších a nejinteligentnějších plemen se konečně zabydlelo i v naší republice! Pes vhodný i pro alergiky a astmatiky. Portugalský vodní pes je prastaré rybářské plemeno, které ještě před pár lety patřilo mezi nejvzácnější vůbec. Dnes se ovšem ..

Yorkshierský teriér

personSimona Chvátilováremove_red_eye176bookmarkPsi

Pokud jste ještě nikdy neměli doma pejska, jsou tito malí teriéři pro začátek jedni z nejlepších. Jsou malí, takže se vám vejdou i do toho nejmenšího bytu a jsou to výborní kamarádi dětí. Ukážeme vám jak se správně o pejska starat, jaké mu připravit bydlení, jak a čím ..

Koupě

personSimona Chvátilováremove_red_eye140bookmarkPsi

Pokud si chcete zakoupit domácího mazlíčka, můžete hledat inzeráty v různých časopisech a nebo na internetu. Mnoho druhů zvířat najdete na internetových bazarech, kde si můžete koupit zvířata od mláďátek a nebo můžete darem přijmout již dospělé jedince. Lidé, kteří ..

Carrisa grandiflora

personSimona Chvátilováremove_red_eye108languagesvet-rostlin.cz

Nizký, bujně, ale převisle rostoucí keřík s trnitými větvemi ze kterých při poranění vytéká bílá lepkavá míza. Carrisa může dorůst do 4,5 až 5,5 metrů výšky a stejné šířky. Na větvích z užlabí listů vyrůstají rozdvojené velmi ostré trny, které jsou až 5cm ..

Kopr

personSimona Chvátilováremove_red_eye111languagesvet-rostlin.cz

Kopr je jedna ze staročeských jednoletých vonných bylin. Která se používá dodnes s velkou oblibou. Pochází z Orientu, z Íránu a z Přední Indie. Byla rozšířena do Evropy ve starověku, kde byla obecně nazývaná "falešný anýz". Francouzské jméno pochází z řeckého "anethon", ..

VLAŠTOVKA OBECNÁ

personSimona Chvátilováremove_red_eye177languagesvet-rostlin.cz

Není snad člověka, který by si nespojil podzimní období s obrázkem drátů vysokého napětí, které je v obležení houfu vlaštovek připravujících se na odlet do teplých krajin. Ano přátelé, řeč bude o vlaštovce obecné. Vlaštovka obecná je tažný pták, který je známý ..

Kopr vonný

personSimona Chvátilováremove_red_eye132languagesvet-rostlin.cz

Kopr má nezaměnitelné aroma, hojně se využívá v kuchyni, i jako léčivá rostlina. Znali jej už staří Egypťané a Římané. Jedná se o pěstovanou rostlinu, která výjimečně zplaňuje.Drogou je především semeno, sbírané na podzim po úplném dozrání. Nebo nať sbíraná v ..

VÝSADBA KOŘENOVÉ ZELENINY

personSimona Chvátilováremove_red_eye121languagesvet-rostlin.cz

Výsev a pěstování:listovou petržel je vhodné vysévat ( semínka můžeme zakoupit v jakémkoliv zahradním centru či prodejně se zahrádkářským zbožím) do záhonu na podzim nebo od poloviny března, petržel kořenovou o něco později (asi o 4 týdny), u té je k výsevu potřeba ..