Kočky keyboard_arrow_right Kočky keyboard_arrow_rightKočičí naháči

Obrázek příspěvku: Kočičí naháči

Kočičí naháči

personaccess_time04.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye154 shlédnutí

I v kočičí říši najdeme naháče.

Kočičí naháči byli uměle vyšlechtěni v 50.letech v USA. Z hlediska genetiky se jedná o uplatnění recesivního, nebo-li bezsrstého genu. "Nahaté" kočky dostaly název Sfinx.

 

Rozdílů mezi sfinx a normálními kočkami je hned několik. Sfinx musíme každý týden koupat a čistit, protože i když mají nepatrnou srst, jsou náchylnější vůči prachu. Na nahé kočičky se musí velmi pomalu, ostatně jako všechny kočky jsou pánem situace, nerady se podřizují a vůbec nerady se koupou. Další rozdíl je tak v jídle. Sfinx kočky potřebují kaloricky vydatnější stravu, protože jejich tělo potřebuje daleko více energie na udržení teploty.

Jak venčit kočky
Kočky chované například v domácnostech v paneláku většinou nikdy nepřekročily práh bytu. Pokud vám to ovšem podmínky dovolí, pořiďte si na léto voliéru, aby se kočky alespoň chvíli dostaly na čerstvý vzduch.

Kočky a alergie
Velmi záleží na tom, z čeho vlastně alergie pochází. Jestliže jsou její příčinou roztoči přítomní v srsti zvířat, pak je sfinx opravdu vhodným mazlíčkem. Vyvolávají-li alergii roztoči žijící ve slinách či výměšcích potních žláz, chovat sfinx vhodné není. Před koupí jakéhokoli zvířátka by se měli budoucí majitelé přesvědčit, zda někdo v rodině nemá právě na ně alergii.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Vše potřebné o mytí koček

personSimona Chvátilováremove_red_eye121bookmarkKočky

Víte, jak o svou kočičí kamarádku správně pečovat, aby byla zdravá a čistá? Vzpomenete si, kdy jste svou kočku naposled koupali? Kočky jsou od přírody čistotnější než pejsci a dbají o svou srst tím, že si ji denně samy „myjí“ svým mrštným kočičím jazýčkem. I ..

Jak chovat malé kočkovité šelmy?

personSimona Chvátilováremove_red_eye151bookmarkKočky

Fretky jsou přítulná zvířátka. Dokážou za vámi přijít a přitulit se podobně jako kočka.Na rozdíl od kočiček musí mít ovšem fretky voliéru, kde mohou přespávat. Nedoporučuje se nechávat je zcela volně, protože se rády schovávají a milují například kytky v ..

Chov perských koček

personSimona Chvátilováremove_red_eye153bookmarkKočky

Pár užitečných tipů, jak chovat (nejen) perské kočky. Jak a kde si kočku pořídit?Rozhodneme-li se chovat jakoukoli kočku, musíme si nejprve ujasnit, co od chovu očekáváme, chceme-li kočku - příjemného domácího společníka, nebo máme-li s kočkou výstavní, případně ..

Kočičí hotel

personSimona Chvátilováremove_red_eye140bookmarkKočky

Blíží se léto a začíná období dovolených. Chcete si vyrazit, ale nevíte kam se svými zvířecími miláčky? Jak vypadají pokojíky hotelu pro kočky?Každá kočka má svůj prostorný pokojíček, který je oddělený od ostatních sklem, aby na sebe zvířata viděla. Co máme ..

Jak rozpohybovat lenošivou kočku?

personSimona Chvátilováremove_red_eye151bookmarkKočky

Pořiďte jí hračky!To, že už vaše kočka dávno není to roztomilé koťátko, které si neustále hrálo se vším okolo sebe, neznamená, že si už musí přestat hrát úplně. Zkuste ji vymyslet hru, která ji bude bavit! Trošku ji poškádlete. Sami uvidíte, jak náhle oživne! ..