Terarijní zvířata keyboard_arrow_right Terarijní zvířata keyboard_arrow_rightJak správně chovat pavouky

Obrázek příspěvku: Jak správně chovat pavouky

Jak správně chovat pavouky

personaccess_time05.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye128 shlédnutí

Při chovu pavouků musíme být opatrní.

Jed, používají pavouci k usmrcení kořisti a k obraně. Na jedovatého pavouka bychom tedy neměli sahat - hrozí nám velké zdravotní potíže. Například při kousnutí černou vdovou hrozí přímo smrt. U nás je nejvíce chován druh Lasiodora parahybana, který se v poslední době podařilo několika chovatelům rozmnožit.

Jak chovat nebezpečné pavouky?
Při chovu pavouků musíme dodržovat určitá pravidla, jak ostatně každý, kdo pavouky chová, ví.

Čím pavouka krmíme?
Vhodným krmivem jsou cvrčci, šváby, kobylky, sarančata nebo myší holátka. Dospělá myška by mohla pavouka zranit. Mladí pavouci se krmí jednou za 2-3 dny, dospělí jednou týdně. Pokud však krmíme pavouky velkým hmyzem nebo myšími holátky, vydrží bez potravy 1 - 3 měsíce, aniž by bylo ohroženo jejich zdraví.

Jak roste pavouk?
Pavouci mají vnější kostru, takže mohou růst jen díky svlékání. U mladých jedinců je svlékání samozřejmě častější, staří se svlékají tak jednou do roka.

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

V čem chovat pavouky větších rozměrů?

personSimona Chvátilováremove_red_eye124bookmarkTerarijní zvířata

Pavoukovo terárium musí být větších rozměrů. Optimální rozměry jsou 40 x 30 x 30 cm. Stěny terária je dobré polepit kůrou. Přesto, že se u nás chovají hlavně zemní sklípkani, jak bylo prokázáno pozorováním druhu Lasiodora klugii ve volně přírodě, často šplhají. Jako ..

Chráněná zvířata

personSimona Chvátilováremove_red_eye131bookmarkRůzné

V tomto článku se budeme zabývat chráněnými zvířaty, které žijí v našich lesích. Prvním z nich je rys ostrovid. Jeho latinské jméno je Lynx lynx. Rys je nejaktivnější v noci a v podvečer. Ve dne se rád sluní na vyvýšených místech, Jeho hlavní potravou je srnčí zvěř, ..

Chov perských koček

personSimona Chvátilováremove_red_eye154bookmarkKočky

Pár užitečných tipů, jak chovat (nejen) perské kočky. Jak a kde si kočku pořídit?Rozhodneme-li se chovat jakoukoli kočku, musíme si nejprve ujasnit, co od chovu očekáváme, chceme-li kočku - příjemného domácího společníka, nebo máme-li s kočkou výstavní, případně ..

Bezsrsté myši a potkani

personSimona Chvátilováremove_red_eye153bookmarkRůzné

Linie bezsrstých myší a potkanů vznikla v Americe stejně jako například bezsrsté kočky. Lidem se nepovedený gen zalíbil a tak začali tyto hlodavce záměrně chovat bez něj. Tak tedy vznikla myš a potkan nunu. Vyskytují se ve třech barevných formách:albín, kapucín a černého ..

Chcete chovat hada, který vypadá hrozivě, ale přitom je to miláček?

personSimona Chvátilováremove_red_eye124bookmarkTerarijní zvířata

Při rozhodování o chovu hadů si musíte uvědomit několik zásadních věcí, aby nás pak had nezaskočil. 1) Hadi jsou velcí individualisté, takže nemůžeme vůbec počítat s tím, že bychom hada nějak ochočili. Můžeme ale na druhou stranu dosáhnout toho, že odbornou manipulací s ..

Koza domácí

personSimona Chvátilováremove_red_eye257languagechovatel-radce.cz

Co všechno člověk v dnešní době potřebuje, pokud se rozhodne chovat kozy? Jak dlouho je koza březí, čím ji krmit a jaká existují plemena? V tomto příspěvku naleznete odpovědi na všechny nejdůležitější otázky týkající se chovu tohoto milého domácího zvířete. Po celém ..

Chov skotu v domácích podmínkách

personSimona Chvátilováremove_red_eye199languagechovatel-radce.cz

I když to pro vás může znamenat velmi náročný krok, není starost o méně početné stádo krav nijak významněji náročná. Musíte se však pochopitelně na chov velmi dobře připravit a disponovat určitými základními znalostmi. Před tím, než začneme s jejich popisem, je ..

VÝSADBA BALKÓNOVÝCH ROSTLIN

personSimona Chvátilováremove_red_eye156languagesvet-rostlin.cz

Takříkajíc pastva pro oči - tak bychom mohli nazvat obydlí, které kvete „samo o sobě“, a to díky kouzlu, které vytvářejí květiny na jeho balkónech, okenních parapetech i terasách. Proč zmiňujeme balkónové rostliny? Ano, hádáte správně. Přichází vhodná doba na jejich ..

LÉČIVÉ ROSTLINY NA NAŠÍ ZAHRADĚ

personSimona Chvátilováremove_red_eye148languagesvet-rostlin.cz

Ono přátelé, nebudete věřit, kolik má příroda léčivých bylinek na naše nejrůznější zdravotní problémy, choroby a neduhy. Také nám ušetří spoustu nemocí a peněz, když se je naučíme znát a budeme vědět, kdy a kde je sbírat i jak je sušit a uschovávat. A o to mě v ..

Jak sušit bylinky

personSimona Chvátilováremove_red_eye141languagesvet-rostlin.cz

Jak správně sušit bylinkyNať bylinek určenou k sušení je třeba sbírat za teplého a suchého dne, nejlépe ráno, kdy aktivní látky v rostlinách (silice, oleje apod.) dosahují největší koncentrace. Zásadně vybírejte jen čisté a zdravé části. Nať potom můžete sušit ..