Kočky keyboard_arrow_right Kočky keyboard_arrow_rightJak chovat malé kočkovité šelmy?

Obrázek příspěvku: Jak chovat malé kočkovité šelmy?

Jak chovat malé kočkovité šelmy?

personaccess_time03.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye151 shlédnutí

Fretky jsou přítulná zvířátka. Dokážou za vámi přijít a přitulit se podobně jako kočka.


Na rozdíl od kočiček musí mít ovšem fretky voliéru, kde mohou přespávat. Nedoporučuje se nechávat je zcela volně, protože se rády schovávají a milují například kytky v květináčích. Potom, co jsou již ochočené a přes den je pustíme z voliéry ven, nemusíme mít strach, že nám z bytu udělají kůlničku na dříví.

Mláďata je potřeba nechávat dlouho u matky, aby se naučila správnému lidskému chování?

Je lepší nechat malé fretky co nejdéle u matky, aby se dobře naučily všemu, co budou v lidské společnosti potřebovat. Fretky jsou až do 5-ti věku týdnů zcela závislé na své matce. Rodí se slepé a naučit se věcem pro jejich život potřebným jim trvá několik týdnů.

Krmení

Fretka patří mezi lasicovité šelmy. Vhodnou potravou pro tyto šelmy je suché, kočičí krmivo a nepohrdnou ani vajíčkem. Nejdůležitější je však pro fretky neustálý dostatek vody. Když fretka vodu nemá, velmi tvrdošíjně si ji vynucuje klidně bez ohlednu na denní či noční hodinu. Samozřejmě fretce chutnají i masové konzervy a občas nějaký pamlsek.

Hygiena

Fretky jsou velmi čistotná zvířátka a když je od malička učíme my nebo jejich matka, že musí chodit na „kočičí záchod“, neboli kočkolit, velice brzy to pochopí.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Psoun prériový

personSimona Chvátilováremove_red_eye145bookmarkRůzné

V poslední době je psoun hitem v obchodech se zvířaty a stává se miláčkem domácností. Je možné ho naučit chodit na vodítku a chodit s ním na procházky, ale nevyžaduje to, stačí mu se s páníčkem pomazlit a nechat se pochovat. Psoun se neřadí mezi šelmy psovité, jak by se z ..

Jak správně chovat pavouky

personSimona Chvátilováremove_red_eye129bookmarkTerarijní zvířata

Při chovu pavouků musíme být opatrní. Jed, používají pavouci k usmrcení kořisti a k obraně. Na jedovatého pavouka bychom tedy neměli sahat - hrozí nám velké zdravotní potíže. Například při kousnutí černou vdovou hrozí přímo smrt. U nás je nejvíce chován druh Lasiodora ..

Chov perských koček

personSimona Chvátilováremove_red_eye154bookmarkKočky

Pár užitečných tipů, jak chovat (nejen) perské kočky. Jak a kde si kočku pořídit?Rozhodneme-li se chovat jakoukoli kočku, musíme si nejprve ujasnit, co od chovu očekáváme, chceme-li kočku - příjemného domácího společníka, nebo máme-li s kočkou výstavní, případně ..

Bezsrsté myši a potkani

personSimona Chvátilováremove_red_eye153bookmarkRůzné

Linie bezsrstých myší a potkanů vznikla v Americe stejně jako například bezsrsté kočky. Lidem se nepovedený gen zalíbil a tak začali tyto hlodavce záměrně chovat bez něj. Tak tedy vznikla myš a potkan nunu. Vyskytují se ve třech barevných formách:albín, kapucín a černého ..

Chcete chovat hada, který vypadá hrozivě, ale přitom je to miláček?

personSimona Chvátilováremove_red_eye125bookmarkTerarijní zvířata

Při rozhodování o chovu hadů si musíte uvědomit několik zásadních věcí, aby nás pak had nezaskočil. 1) Hadi jsou velcí individualisté, takže nemůžeme vůbec počítat s tím, že bychom hada nějak ochočili. Můžeme ale na druhou stranu dosáhnout toho, že odbornou manipulací s ..

Chov skotu v domácích podmínkách

personSimona Chvátilováremove_red_eye199languagechovatel-radce.cz

I když to pro vás může znamenat velmi náročný krok, není starost o méně početné stádo krav nijak významněji náročná. Musíte se však pochopitelně na chov velmi dobře připravit a disponovat určitými základními znalostmi. Před tím, než začneme s jejich popisem, je ..

Koza domácí

personSimona Chvátilováremove_red_eye257languagechovatel-radce.cz

Co všechno člověk v dnešní době potřebuje, pokud se rozhodne chovat kozy? Jak dlouho je koza březí, čím ji krmit a jaká existují plemena? V tomto příspěvku naleznete odpovědi na všechny nejdůležitější otázky týkající se chovu tohoto milého domácího zvířete. Po celém ..

Zahrada sběratele – drobné jehličnany

personSimona Chvátilováremove_red_eye433languagesvet-rostlin.cz

Představíme vám soukromou zahradu, která má ale specifický charakter. Přesto, že se v zahradě žije (přiléhá k rodinnému domku), slouží současně také jako zahrad sbírková. Životním zájmem majitele jsou drobné jehličnany a čarověníky, všechny své živé exponáty zde ..

Chov koz, kozí farma

personSimona Chvátilováremove_red_eye219languagechovatel-radce.cz

Kozy byly poměrně nadlouho vytlačeny z běžných chovů. Dnes se vracejí především na specializovaných farmách, jak se rozšiřují poznatky o kladném přínosu kozího mléka a dalších produktů pro lidský organismus. Dozvíme se jak taková koza vůbec přesně vypadá a jak se o ni ..

ŽLUTÁ JE DOBRÁ

personSimona Chvátilováremove_red_eye127languagesvet-rostlin.cz

Každý z dříve narozených jistě vzpomene na školní léta, kdy jsme v rámci školních povinností chodili a sbírali různé byliny, abychom je s velkou slávou donesli do školy a obdrželi za ně nepatrnou finanční odměnu. Tohle nebyl zcela můj případ. Já sběrem řešil ..