Terarijní zvířata keyboard_arrow_right Terarijní zvířata keyboard_arrow_rightChov gekončíků

Obrázek příspěvku: Chov gekončíků

Chov gekončíků

personaccess_time03.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye163 shlédnutí

Vysvětlíme vám jaké jsou rozdíly mezi býložravými a hmyzožravými ještěry a ukážeme, co je zapotřebí si připravit před tím, než si přinesete ještěra domů.

Hmyzožraví ještěři – gekončíci a bazilišky. Nejprve si zjistěte, co všechno potřebují a pak se rozhodněte, zda-li je budete chtít chovat.

Pokud jste úplný začátečník v pěstování plazů, pak je asi nejlepší zvolit si gekončíka nočního.

Tito plazi se dají dokonce ochočit, takže existuje možnost si je „pochovat“ v rukách a jsou docela milí, ale pes nebo kočička to zkrátka není.

Krmí se cvrčky, šváby, v nouzi lze použít i moučné červy, které je lepší ale pořádně před krmením vykrmit. Krmný hmyz je dobré posypat práškovými vitamíny a rozdrcenou sépiovou kostí.

Bazilišci jedí i malé vodní obratlovce a nepohrdnou ani ovocnými plody. V nebezpečí prchá bazilišek rychlým během po zadních nohou, přičemž rovnováhu udržuje ocasem. Vyvine rychlost i více než 10 km/h a na kratší vzdálenost může běžet po hladině.

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Psi Husky

personSimona Chvátilováremove_red_eye157bookmarkPsi

Chov těchto psů se stává velmi oblíbený i u nás díky potřebě návratu k přírodě a odpoutání se od přeplněných městských aglomerací. Martin Kotiš začínal s chovem před 13 lety. Oslovilo ho plemeno Siberian Husky. Doslovný překlad „husky“ je drsný, chraptivý. Slova ..

Chov činčil

personSimona Chvátilováremove_red_eye147bookmarkRůzné

Činčily pochází z Jižní Ameriky, kde žijí jako divoká zvířata. V zajetí se začaly chovat hlavně pro kůži. V přírodě žijí ve skupinách, v zajetí se chovají buď v párech nebo jeden samec na 1-3 samice.Živíme je hlavně speciálními granulemi, různými druhy sušené ..

Lipický kůň

personSimona Chvátilováremove_red_eye144bookmarkRůzné

Bílí koně se vždy těšili velké vážnosti a úctě. Svědčí o tom staré lidové rčení: "Kdo neseděl na bílém koni, neseděl na dobrém." Bělouši patřili vždy k výsadám králů. Za pradávných časů bývali chováni v posvátných hájích. Asi nejproslulejším ze všech ..

Bezsrsté myši a potkani

personSimona Chvátilováremove_red_eye152bookmarkRůzné

Linie bezsrstých myší a potkanů vznikla v Americe stejně jako například bezsrsté kočky. Lidem se nepovedený gen zalíbil a tak začali tyto hlodavce záměrně chovat bez něj. Tak tedy vznikla myš a potkan nunu. Vyskytují se ve třech barevných formách:albín, kapucín a černého ..

Chov perských koček

personSimona Chvátilováremove_red_eye153bookmarkKočky

Pár užitečných tipů, jak chovat (nejen) perské kočky. Jak a kde si kočku pořídit?Rozhodneme-li se chovat jakoukoli kočku, musíme si nejprve ujasnit, co od chovu očekáváme, chceme-li kočku - příjemného domácího společníka, nebo máme-li s kočkou výstavní, případně ..

Chov koz, kozí farma

personSimona Chvátilováremove_red_eye219languagechovatel-radce.cz

Kozy byly poměrně nadlouho vytlačeny z běžných chovů. Dnes se vracejí především na specializovaných farmách, jak se rozšiřují poznatky o kladném přínosu kozího mléka a dalších produktů pro lidský organismus. Dozvíme se jak taková koza vůbec přesně vypadá a jak se o ni ..

Chov skotu v domácích podmínkách

personSimona Chvátilováremove_red_eye199languagechovatel-radce.cz

I když to pro vás může znamenat velmi náročný krok, není starost o méně početné stádo krav nijak významněji náročná. Musíte se však pochopitelně na chov velmi dobře připravit a disponovat určitými základními znalostmi. Před tím, než začneme s jejich popisem, je ..

Koza domácí

personSimona Chvátilováremove_red_eye257languagechovatel-radce.cz

Co všechno člověk v dnešní době potřebuje, pokud se rozhodne chovat kozy? Jak dlouho je koza březí, čím ji krmit a jaká existují plemena? V tomto příspěvku naleznete odpovědi na všechny nejdůležitější otázky týkající se chovu tohoto milého domácího zvířete. Po celém ..