Terarijní zvířata keyboard_arrow_right Terarijní zvířata keyboard_arrow_rightChcete chovat hada, který vypadá hrozivě, ..

Obrázek příspěvku: Chcete chovat hada, který vypadá hrozivě, ale přitom je to miláček?

Chcete chovat hada, který vypadá hrozivě, ale přitom je to miláček?

personaccess_time03.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye124 shlédnutí

Při rozhodování o chovu hadů si musíte uvědomit několik zásadních věcí, aby nás pak had nezaskočil.

1) Hadi jsou velcí individualisté, takže nemůžeme vůbec počítat s tím, že bychom hada nějak ochočili. Můžeme ale na druhou stranu dosáhnout toho, že odbornou manipulací s ním nebude trpět a tudíž nebudete následně trpět ani vy. Jinak by vás třeba mohl kousnout, anebo by mohl trpět velkými stresy.

2) Musíte uvědomit, že hada si nemůžeme pochovat jako králíčka, nebo křečka, na druhou stranu je had nejméně náročné zvířátko, které můžeme doma chovat.

Krajta královská patří k nejmenším druhům hroznýšovitých. Dorůstá délky 150-200 cm a tudíž není nebezpečná jako ostatní hroznýšovití, kteří dorůstají délky 5-6 metrů a v případě nebezpečí by vás mohli i uškrtit. Má nejen hezké zbarvení, ale jen občas se najde jedinec, který by byl kousavý. Zbarvena je hnědě se žlutými až bělavými skvrnami. Přes spánky se táhne po obou stranách úzký, žlutý pruh od tlamy až po krk. Pod tímto pruhem je tmavší pruh, který sahá až ke koutkům tlamy. Břišní strana je žlutě krémová.

Had dává přednost teplotám mezi 26 - 32 °C. Vhodná je možnost slunění v teráriu. Tento druh je aktivnější více po setmění, než ve dne. Potravu někdy přijímají nepravidelně, nebývá výjimkou ani půlroční hladovění. K chovu stačí terárium o rozměrech 100 x 60 x 60 cm s větví na šplhání a nádrží s vodou. Krajta královská je, tak jako všechny krajty, vejcorodá. Pohlaví se od sebe liší málo, samice bývá zpravidla o něco větší, zbarvení je téměř shodné.

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Yorkshierský teriér

personSimona Chvátilováremove_red_eye176bookmarkPsi

Pokud jste ještě nikdy neměli doma pejska, jsou tito malí teriéři pro začátek jedni z nejlepších. Jsou malí, takže se vám vejdou i do toho nejmenšího bytu a jsou to výborní kamarádi dětí. Ukážeme vám jak se správně o pejska starat, jaké mu připravit bydlení, jak a čím ..

Jak správně chovat pavouky

personSimona Chvátilováremove_red_eye129bookmarkTerarijní zvířata

Při chovu pavouků musíme být opatrní. Jed, používají pavouci k usmrcení kořisti a k obraně. Na jedovatého pavouka bychom tedy neměli sahat - hrozí nám velké zdravotní potíže. Například při kousnutí černou vdovou hrozí přímo smrt. U nás je nejvíce chován druh Lasiodora ..

Bezsrsté myši a potkani

personSimona Chvátilováremove_red_eye153bookmarkRůzné

Linie bezsrstých myší a potkanů vznikla v Americe stejně jako například bezsrsté kočky. Lidem se nepovedený gen zalíbil a tak začali tyto hlodavce záměrně chovat bez něj. Tak tedy vznikla myš a potkan nunu. Vyskytují se ve třech barevných formách:albín, kapucín a černého ..

Chov perských koček

personSimona Chvátilováremove_red_eye154bookmarkKočky

Pár užitečných tipů, jak chovat (nejen) perské kočky. Jak a kde si kočku pořídit?Rozhodneme-li se chovat jakoukoli kočku, musíme si nejprve ujasnit, co od chovu očekáváme, chceme-li kočku - příjemného domácího společníka, nebo máme-li s kočkou výstavní, případně ..

Lék na zádumčivost - čtyřnohý kamarád rodu Coton de Tulear.

personSimona Chvátilováremove_red_eye139bookmarkPsi

Zajímavé na psících Coton de Tulear pocházející z z Madagaskaru z městečka Tulear . Je, že jsou absolutně neagresivní, stále veselí a velmi přátelští, takže se dokonce doporučuje chovat je proti depresím. Jejich srst navíc nemá podsadu, takže jsou vhodní i k alergikům.Coton ..

Chov skotu v domácích podmínkách

personSimona Chvátilováremove_red_eye199languagechovatel-radce.cz

I když to pro vás může znamenat velmi náročný krok, není starost o méně početné stádo krav nijak významněji náročná. Musíte se však pochopitelně na chov velmi dobře připravit a disponovat určitými základními znalostmi. Před tím, než začneme s jejich popisem, je ..

Koza domácí

personSimona Chvátilováremove_red_eye257languagechovatel-radce.cz

Co všechno člověk v dnešní době potřebuje, pokud se rozhodne chovat kozy? Jak dlouho je koza březí, čím ji krmit a jaká existují plemena? V tomto příspěvku naleznete odpovědi na všechny nejdůležitější otázky týkající se chovu tohoto milého domácího zvířete. Po celém ..

Chov koz, kozí farma

personSimona Chvátilováremove_red_eye219languagechovatel-radce.cz

Kozy byly poměrně nadlouho vytlačeny z běžných chovů. Dnes se vracejí především na specializovaných farmách, jak se rozšiřují poznatky o kladném přínosu kozího mléka a dalších produktů pro lidský organismus. Dozvíme se jak taková koza vůbec přesně vypadá a jak se o ni ..

SADBA RAJČAT A PAPRIK DO SKLENÍKU

personSimona Chvátilováremove_red_eye296languagesvet-rostlin.cz

Nastal dlouho očekávaný čas. Všemocná Matka příroda nám dala jasný signál. Postavení měsíce je dnes ideální, důležité hvězdy v patřičné konjunkci, erupce na Slunci na minimu. Ano přátelé, nastal čas vysadit do našeho vypulírovaného skleníku sazenice rajčat a paprik. ..

Kiwi

personSimona Chvátilováremove_red_eye402languagesvet-rostlin.cz

● Poměr samičích a samčích rostlin Pro spolehlivé opylení samičích rostlin se doporučuje 1 samčí na 6-8 samičích rostlin, nebo vzdálenost do 30 m. Není na škodu když na uvedené množství budou vysazeny 2 samčí rostliny. Pro vytvoření plodů je důležité, aby se samčí a ..