Různé keyboard_arrow_right Různé keyboard_arrow_rightBezsrsté myši a potkani

Obrázek příspěvku: Bezsrsté myši a potkani

Bezsrsté myši a potkani

personaccess_time04.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye152 shlédnutí

Linie bezsrstých myší a potkanů vznikla v Americe stejně jako například bezsrsté kočky.

Lidem se nepovedený gen zalíbil a tak začali tyto hlodavce záměrně chovat bez něj. Tak tedy vznikla myš a potkan nunu. Vyskytují se ve třech barevných formách:
albínkapucín a černého zbarvení

Chov
Tato zvířátka jsou naprosto totožná se svými protějšky se srstí, akorát nejsou vůbec agresivní a zatímco myšky se chovají naprosto nekontaktně, potkani svým chováním připomínají chování psa a se svým páníčkem se i pomazlí. Bezsrsté myši potřebují k životu vyšší teplotu, chovají se při teplotě 20 - 22°C.

I přesto je odchov takových myšek trochu těžší. Tělo myšek se díky tomu, že je bez srsti, velmi rychle odpařuje. Proto mají myši potíže s tvorbou mléka. Často tedy dochází k úhynu mláďat. Tento problém lze řešit tak, že nakryjeme vždy dvě samice potkanů – jednu bezsrstou a druhou se srstí – ve stejnou dobu a mláďata pak vyměníme. Vychováme tak bezsrstá mláďata a dokonce se může stát, že bezsrstá samice vychová třeba jedno mládě se srstí.

Myšky žijí asi jeden až jeden a půl roku, potkani se dožívají až tří let. Je zajímavé, jak je na těchto myších patrný jejich věk. Zatímco mladí potkani mají kůži téměř napnutou, u starých uvidíte vrásčitou pokožku podobně jako u starých lidí.

Bezsrsté myši a potkany mohou díky bezsrsté kůži chovat i alergici. Dobrou zprávou je také i informace, že a díky tomu, že vzhledem k tomu, jsou tato zvířata odchovaná výhradně lidmi, nepřenášejí ani žádné nemoci

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Víte o nich všechno? 5 věcí, které by jste měli vědět o Sphynx

personSimona Chvátilováremove_red_eye165bookmarkKočky

Víte o nich všechno? 5 věcí, které by jste měli vědět o Sphynx Tato podivná, holá koťátka jsou poměrně unikátní, a známá všem díky zajímavým vlastnostem. I když všichni známe Sphynx jako kočku bez srsti, existuje mnoho dalších vlastností, které jsou fascinující. Zde ..

Potkani s rodokmenem

personSimona Chvátilováremove_red_eye118bookmarkRůzné

Seznámíme vás nejen s problematikou chovu potkanů, ale hlavně upozorníme na to, že toto zvíře může mít překvapivě i rodokmen, jezdit na soutěže, že existují speciální chovné stanice – prostě tak, jak je to i u psů, koček, apod. Potkan je malé, nenáročné zvíře, proto ..

Jak správně chovat pavouky

personSimona Chvátilováremove_red_eye128bookmarkTerarijní zvířata

Při chovu pavouků musíme být opatrní. Jed, používají pavouci k usmrcení kořisti a k obraně. Na jedovatého pavouka bychom tedy neměli sahat - hrozí nám velké zdravotní potíže. Například při kousnutí černou vdovou hrozí přímo smrt. U nás je nejvíce chován druh Lasiodora ..

Rohatka ozdobná

personSimona Chvátilováremove_red_eye130bookmarkTerarijní zvířata

Toužíte-li po netradičním domácím mazlíčkovi. Představíme si v ní totiž žábu - rohatku ozdobnou. Rohatky lze sehnat na teraristických burzách, ve zverimexech nebo přímo od chovatele. Při každé koupi jakéhokoli zvířete se zajímáme především o jeho zdravotní stav, tzn. ..

Gekončík noční

personSimona Chvátilováremove_red_eye124bookmarkRůzné

Gekonovití jsou drobní, vývojově starší ještěři s nápadně velkýma očima. Patří do třídy plazů. Jsou rozšíření v tropech a v subtropech celého světa. Jsou aktivní za era i za tmy. Živí se převážně hmyzem. Pětiprsté končetiny mají opatřeny přísavkami, případně ..