Články a videa v sekci Různé

7 zajímavostí o klíšťatech, o kterých jste možná dosud neslyšeli

access_time03.květen 2020remove_red_eye191chat_bubble_outline0

Klíště dokáže svůj objem zvětšit nasátím krve až 200krát!Klíšťata nejsou vybíravá, seznam živočichů, na kterých parazitují, čítá na 300 rozličných druhů!Klíště obecné se za svůj život “napije” krve jen 2-3krát za život, který trvá přibližně 3-6 let.Klíšťata, která se ..

Migrace

access_time12.duben 2020remove_red_eye208chat_bubble_outline0

Zvířata se během roku pravidelně stěhují. V našich zeměpisných podmínkách se zvířata stěhují směrem k pólu, tedy na sever. Měnící se klimatické podmínky během roku se totiž projevují změnami ve skladbě rostlinstva, které slouží mnoha druhům jako potrava. Proto se býložravci musejí ..

Chráněná zvířata

access_time12.duben 2020remove_red_eye130chat_bubble_outline0

V tomto článku se budeme zabývat chráněnými zvířaty, které žijí v našich lesích. Prvním z nich je rys ostrovid. Jeho latinské jméno je Lynx lynx. Rys je nejaktivnější v noci a v podvečer. Ve dne se rád sluní na vyvýšených místech, Jeho hlavní potravou je srnčí zvěř, kterou rozená až na ..

Křižák pruhovaný již dorazil do naší osady

access_time08.duben 2020remove_red_eye162chat_bubble_outline0

Tento, u nás vzácný jedovatý pavouk křižák pruhovaný již dorazil i do naší zahradkářské osady. A není tady sám! Máme jich tady již několik,jak samců tak i samiček. 15-20 mm velký pestře zbarvený pavouk, který je původem tropický, avšak vlivem globálního oteplování zdomácněl také v ..

Gekončík noční

access_time08.duben 2020remove_red_eye123chat_bubble_outline0

Gekonovití jsou drobní, vývojově starší ještěři s nápadně velkýma očima. Patří do třídy plazů. Jsou rozšíření v tropech a v subtropech celého světa. Jsou aktivní za era i za tmy. Živí se převážně hmyzem. Pětiprsté končetiny mají opatřeny přísavkami, případně rohovitými plátky, ..

Péče o zraněné živočichy

access_time06.duben 2020remove_red_eye102chat_bubble_outline0

Ne každé zvíře má to štěstí mít svého páníčka a bezpečný domov. Zejména to platí pro zvířata žijící ve volné přírodě. O ta, která mají štěstí v neštěstí, se starají speciální zvířecí stanice. Stanice je průkopníkem v péči o poraněná zvířata z volné přírody. Dále ..

Křeček

access_time05.duben 2020remove_red_eye142chat_bubble_outline0

Křeček zlatýZnámý také jako křeček syrský, u nás nejoblíbenější druh křečka. Je třeba upozornit na fakt, že jako křeček zlatý se označuje celý druh včetně plemen a nikoli jen zlatohnědě zbarvení křečci.Křeček saténový, strakatý, panda, aj. nejsou zvláštní druhy, ale pouze barevné ..

Potkani s rodokmenem

access_time05.duben 2020remove_red_eye117chat_bubble_outline0

Seznámíme vás nejen s problematikou chovu potkanů, ale hlavně upozorníme na to, že toto zvíře může mít překvapivě i rodokmen, jezdit na soutěže, že existují speciální chovné stanice – prostě tak, jak je to i u psů, koček, apod. Potkan je malé, nenáročné zvíře, proto se hodí do každého ..

Bezsrsté myši a potkani

access_time04.duben 2020remove_red_eye152chat_bubble_outline0

Linie bezsrstých myší a potkanů vznikla v Americe stejně jako například bezsrsté kočky. Lidem se nepovedený gen zalíbil a tak začali tyto hlodavce záměrně chovat bez něj. Tak tedy vznikla myš a potkan nunu. Vyskytují se ve třech barevných formách:albín, kapucín a černého zbarvení ChovTato ..

Osmák Degu

access_time04.duben 2020remove_red_eye107chat_bubble_outline0

Malí býložravci, kteří pocházejí z Jižní Ameriky. Jsou velcí přibližně jako morčata, ale narozdíl od nich mají dlouhý ocásek. Jméno získali podle osmičkovitého tvaru dolních stoliček. Mají černohnědou srst a dožívají se poměrně dlouhého věku (7-10 let). Snadno se ochočí a nekoušou, ..

Lipický kůň

access_time04.duben 2020remove_red_eye143chat_bubble_outline0

Bílí koně se vždy těšili velké vážnosti a úctě. Svědčí o tom staré lidové rčení: "Kdo neseděl na bílém koni, neseděl na dobrém." Bělouši patřili vždy k výsadám králů. Za pradávných časů bývali chováni v posvátných hájích. Asi nejproslulejším ze všech bílých koní je ..

Chov činčil

access_time04.duben 2020remove_red_eye146chat_bubble_outline0

Činčily pochází z Jižní Ameriky, kde žijí jako divoká zvířata. V zajetí se začaly chovat hlavně pro kůži. V přírodě žijí ve skupinách, v zajetí se chovají buď v párech nebo jeden samec na 1-3 samice.Živíme je hlavně speciálními granulemi, různými druhy sušené zeleniny.Velkou ..