Články a videa v sekci Kočky

Historie koček

access_time13.květen 2020remove_red_eye202chat_bubble_outline0

První kočky začaly žít ve společnosti lidí asi před 10-12 000 lety, tedy v době, kdy člověk přestal kočovat. Bezpochyby je k tomu vedl fakt, že v okolí lidských obydlí získávaly snadněji potravu. Nejprve šlo o soužití zcela volné, kočky se pohybovaly v okolí lidských obydlí, a trvalo velmi ..

Kočky neumí tak jednoznačně jako psi vyjádřit lásku.

access_time03.květen 2020remove_red_eye167chat_bubble_outline0

Pravdou však je, že vás milují stejně intenzivně, jen to dávají najevo trošku zvláštním způsobem. 1. Existuje mnoho teorií, proč kočky tak rádi do vás zasekávají své ostré drápky. Pravdou je, že vám takto ukazují svou náklonnost. Tak to vydržte!2. Přináší vám často vaše kočička na ..

Aby vaše kočka žila déle

access_time03.květen 2020remove_red_eye154chat_bubble_outline0

Kočky jsou pověstné svou mrštností a obratností. Sami to asi znáte – kolikrát se protáhnou i tak úzkými místy, že je to někdy až k neuvěření. Přesto i ony milují lenošení a dokážou hodiny a hodiny ležet a odpočívat. Troška pohybu navíc by jim neuškodila, co myslíte? Právě proto, ..

Je vaše kočička unavená a podrážděná? Možná je příčina zcela jiná, než si myslíte!

access_time03.květen 2020remove_red_eye156chat_bubble_outline0

Lidé i kočky potřebují ke svému správnému prospívání vhodnou a vyváženou stravu. Ale nebuďte na omylu, stravování vaší kočičky by nemělo končit u přetékající misky žrádlem. Pro její psychickou i fyzickou pohodu musíte myslet i na dostatečný přísun vitaminů. Vitar je tradiční česká ..

Jak rozpohybovat lenošivou kočku?

access_time03.květen 2020remove_red_eye149chat_bubble_outline0

Pořiďte jí hračky!To, že už vaše kočka dávno není to roztomilé koťátko, které si neustále hrálo se vším okolo sebe, neznamená, že si už musí přestat hrát úplně. Zkuste ji vymyslet hru, která ji bude bavit! Trošku ji poškádlete. Sami uvidíte, jak náhle oživne! Připomene si tak svá ..

Víte o nich všechno? 5 věcí, které by jste měli vědět o Sphynx

access_time03.květen 2020remove_red_eye164chat_bubble_outline0

Víte o nich všechno? 5 věcí, které by jste měli vědět o Sphynx Tato podivná, holá koťátka jsou poměrně unikátní, a známá všem díky zajímavým vlastnostem. I když všichni známe Sphynx jako kočku bez srsti, existuje mnoho dalších vlastností, které jsou fascinující. Zde je 5 věcí, které ..

Vše potřebné o mytí koček

access_time03.květen 2020remove_red_eye119chat_bubble_outline0

Víte, jak o svou kočičí kamarádku správně pečovat, aby byla zdravá a čistá? Vzpomenete si, kdy jste svou kočku naposled koupali? Kočky jsou od přírody čistotnější než pejsci a dbají o svou srst tím, že si ji denně samy „myjí“ svým mrštným kočičím jazýčkem. I přesto bychom je jako ..

Je lepší mít dvě kočky nebo jednu? Známe důvody, proč byste se měli rozhodnout pro první možnost!

access_time03.květen 2020remove_red_eye111chat_bubble_outline0

Napadlo vás, že byste přijali do své rodiny další kočku? Řekneme vám, proč byste měli říct ANO! Je lepší mít jednu kočku nebo jich vlastnit více? Rozhodně druhá možnost je správně a nejlepší je, když jsou to sourozenci. Řekneme vám, proč tomu tak je.1. Kočky-sourozenci vyjdou spolu ..

Devon Rex

access_time08.duben 2020remove_red_eye189chat_bubble_outline0

Kde se vůbec vzal název tohoto plemene devon rex?Jako skřítek, to znamená velké oči, hlava je široká srdčitého tvaru, uši čím větší, tím lepší, vousky jsou krátké, jako by ulámané. Tělo je pevné s širokým hrudníkem, nohy jsou dlouhé. Srst je jedním z nejtypičtějších znaku devona – ..

Kočičí hotel

access_time07.duben 2020remove_red_eye138chat_bubble_outline0

Blíží se léto a začíná období dovolených. Chcete si vyrazit, ale nevíte kam se svými zvířecími miláčky? Jak vypadají pokojíky hotelu pro kočky?Každá kočka má svůj prostorný pokojíček, který je oddělený od ostatních sklem, aby na sebe zvířata viděla. Co máme kočičkám zabalit s ..

Chov perských koček

access_time05.duben 2020remove_red_eye153chat_bubble_outline0

Pár užitečných tipů, jak chovat (nejen) perské kočky. Jak a kde si kočku pořídit?Rozhodneme-li se chovat jakoukoli kočku, musíme si nejprve ujasnit, co od chovu očekáváme, chceme-li kočku - příjemného domácího společníka, nebo máme-li s kočkou výstavní, případně chovatelské záměry. V ..

Kočičí naháči

access_time04.duben 2020remove_red_eye154chat_bubble_outline0

I v kočičí říši najdeme naháče. Kočičí naháči byli uměle vyšlechtěni v 50.letech v USA. Z hlediska genetiky se jedná o uplatnění recesivního, nebo-li bezsrstého genu. "Nahaté" kočky dostaly název Sfinx. Rozdílů mezi sfinx a normálními kočkami je hned několik. Sfinx musíme ..