Výsledky vyhledávání v sekci Psi na dotaz zvířat

Koupě

access_time12.duben 2020personSimona Chvátilová

Pokud si chcete zakoupit domácího mazlíčka, můžete hledat inzeráty v různých časopisech a nebo na internetu. Mnoho druhů zvířat najdete na internetových bazarech, kde si můžete koupit zvířata od mláďátek a nebo můžete darem přijmout již dospělé jedince. Lidé, kteří chtějí darovat svého miláčka často napíší do inzerátu jak je pejsek přátelský a komunikativní, poslechne v každé situaci, ostatní pejsky má rád a je milý k dětem a návštěvám. Samozřejmě ne vždy je pravda tak růžová. Pes se může na první pohled zdát velmi hodný, otázka je až si jej přivedete domů jak to bude vypadat.Pes může být agresivní problémový a může dělat problémy. Samozřejmě původní majitel se od psa již distancuje a řekne Vám ať si situaci vyřešíte sami. Proto je mnohem lepší varianta, když si pejska koupíte od štěněte. Psa si tak můžete vychovat podle Vašich představ a máte jistotu toto co od psa můžete čekat. Pokud budete kupovat psa bez papírů, bude cena mnohem nižší. Toto je lepší varianta pro lidi, kteří budou mít pejska pouze pro radost. Pokud však chcete se svým mazlíčkem jezdit na výstavy, měli byste si koupit jedince s papíry. V papírech jsou napsaní rodiče psa. Budete mít mnohem větší možnost úspěchu na výstavě.Psi mají totiž velmi dobré předpoklady pro stavbu těla a jejich barevnost, která se také hodnotí. Pejsci s s papíry jsou dražší, protože se jedná o budoucí možné šampiony. Pokud budete chtít štěňata, měli byste pesjka nechat spářit opět pouze se psem, který má papíry, aby měla štěňata dobré chovné předpoklady.

folder_openPřiřazené štítky

Výsledky vyhledávání v sekci Kočky na dotaz zvířat

Kočičí naháči

access_time04.duben 2020personSimona Chvátilová

I v kočičí říši najdeme naháče.Kočičí naháči byli uměle vyšlechtěni v 50.letech v USA. Z hlediska genetiky se jedná o uplatnění recesivního, nebo-li bezsrstého genu. "Nahaté" kočky dostaly název Sfinx. Rozdílů mezi sfinx a normálními kočkami je hned několik. Sfinx musíme každý týden koupat a čistit, protože i když mají nepatrnou srst, jsou náchylnější vůči prachu. Na nahé kočičky se musí velmi pomalu, ostatně jako všechny kočky jsou pánem situace, nerady se podřizují a vůbec nerady se koupou. Další rozdíl je tak v jídle. Sfinx kočky potřebují kaloricky vydatnější stravu, protože jejich tělo potřebuje daleko více energie na udržení teploty.Jak venčit kočkyKočky chované například v domácnostech v paneláku většinou nikdy nepřekročily práh bytu. Pokud vám to ovšem podmínky dovolí, pořiďte si na léto voliéru, aby se kočky alespoň chvíli dostaly na čerstvý vzduch.Kočky a alergieVelmi záleží na tom, z čeho vlastně alergie pochází. Jestliže jsou její příčinou roztoči přítomní v srsti zvířat, pak je sfinx opravdu vhodným mazlíčkem. Vyvolávají-li alergii roztoči žijící ve slinách či výměšcích potních žláz, chovat sfinx vhodné není. Před koupí jakéhokoli zvířátka by se měli budoucí majitelé přesvědčit, zda někdo v rodině nemá právě na ně alergii.

folder_openPřiřazené štítky

Je vaše kočička unavená a podrážděná? Možná je příčina zcela jiná, než si myslíte!

access_time03.květen 2020personSimona Chvátilová

Lidé i kočky potřebují ke svému správnému prospívání vhodnou a vyváženou stravu.Ale nebuďte na omylu, stravování vaší kočičky by nemělo končit u přetékající misky žrádlem. Pro její psychickou i fyzickou pohodu musíte myslet i na dostatečný přísun vitaminů. Vitar je tradiční česká firma založená v roce 1990. Specializuje se na doplňky stravy nejen pro mazlíčky, ale i pro jejich páníčky. Produkty přispívají k naplnění trendů zdravého životního stylu, prevence nemocí a podpoře zdraví.Jedním z jejich produktů je i Nomaad Multivitamin Forte, který v malém želé ukrývá vitaminy vhodné u fyzicky i psychicky zatěžovaných zvířat, v období březosti a u starších psů a koček. A co je na něm nejlepší?Že našim mazlíčkům moc chutná!

folder_openPřiřazené štítky

Výsledky vyhledávání v sekci Potřeby na dotaz zvířat

Biostribro

access_time16.květen 2020personSimona Chvátilová

Koloidní stříbro léčí zvířataKoloidní stříbro a zvířata? Často jediná šance!Máme spousty pozitivních ohlasů od majitelů zvířat a jejich léčby nemocných zvířat. U zvířat je zajímavé, že účinky koloidního stříbra není možné "schovat" za tzv. placebo efekt. U nemocných zvířat léčba buď funguje a nebo nefunguje. Koloidní stříbro rozhodně funguje! Koloidní stříbro pomohlo v nespočetných případech psům, kočkám a dalším domácím zvířatům. Máme i dopisy od chovatelů krav a ovcí atd.  Koloidní stříbro může být použito orálně, k léčbě očí, uší, nosu a malých ran, různých zánětů a mnoha dalších problémů.  Koloidní stříbro může být také použito k odčervení zvířat a jako prevence před různými druhy parazitů. Pro domácí zvířata používejte polovinu normální dávky. Výsledky vás určitě mile překvapí.   

folder_openPřiřazené štítky

Výsledky vyhledávání v sekci Různé na dotaz zvířat

Péče o zraněné živočichy

access_time06.duben 2020personSimona Chvátilová

Ne každé zvíře má to štěstí mít svého páníčka a bezpečný domov.Zejména to platí pro zvířata žijící ve volné přírodě. O ta, která mají štěstí v neštěstí, se starají speciální zvířecí stanice.Stanice je průkopníkem v péči o poraněná zvířata z volné přírody. Dále poskytuje péči zvířatům, která sice nejsou poraněná, ale dostala se do nevhodných prostor, kde by posléze zahynula (ptáci ve světlících budov, vodní ptáci na zamrzající hladině) a také se stará o pozdní nebo osiřelá mláďata, která jsou ještě příliš malá pro život ve volné přírodě. V průběhu zimy by zahynula zimou a nedostatkem potravy.Chovné čí záchranné stanice řeší řadu dřívějších problémů, které byly příčinou úhynu těchto zvířat. Když kdokoliv najde poraněné zvíře, stačí zavolat na stále aktivní mobilní telefon. Zde napoví dotyčnému kroky, které by měl zachránce podniknout do příchodu asistenční služby.Mohou zajistit transport zvířete, potřebné ošetření včetně odborné veterinární péče a zejména další krok, doteď nesmírně těžko řešitelný. Poskytnou zvířeti vhodný útulek po dobu jeho léčení, zdravotní péči a také vhodnou stravu.Stanice má sestaveny jídelníčky pro jednotlivé druhy zvířat a specializuje se ještě navíc na jídelníček dravců. Dalším cílem stanice je navrátit zvíře po léčení zpět do volné přírody. Postupně jej připraví a posléze vypustí na vhodném místě. Samozřejmě některá poranění jsou tak závažná, že to již nejde. Proto také zajišťují vhodné adopce svých pacientů.Stanice spolupracuje s dalšími podobnými stanicemi a řadou dobrovolníků. Zájemci mohou stanici navštívit, seznámit se s prací, prohlédnout si zvířata a také zde najít zvíře k přímé adopci anebo mohou vypomoct finančně. Také sem mohou handicapovaného živočicha přivést.

folder_openPřiřazené štítky

Migrace

access_time12.duben 2020personSimona Chvátilová

Zvířata se během roku pravidelně stěhují.V našich zeměpisných podmínkách se zvířata stěhují směrem k pólu, tedy na sever. Měnící se klimatické podmínky během roku se totiž projevují změnami ve skladbě rostlinstva, které slouží mnoha druhům jako potrava. Proto se býložravci musejí stěhovat za další čerstvou potravou. Tím pádem se musejí přestěhovat i masožravci, kteří se těmito býložravci živí. Díky změně klimatu, kdy se jižní části stále více oteplují, se mnohá zvířata, která k nám často ani nezavítali rovnou stěhují na naše území. Můžeme tedy na území jižní Moravy sporadicky spatřit i šakali. Stěhují se sem nové druhy ptáků, pro které je na jihu již příliš horko a nebo tam nemají dostatek potravy.Přesunují se sem i nové druhy hmyzu, s tímto faktorem souvisí i zvýšená možnost nákazy exotickými chorobami. U sudokopytníků v Evropě byla již objevena horečka, které se předtím vyskytovala pouze v Africe. V Itálii se již klade velký důraz na výskyt tygřího komára, který může přenášet encefalitidu a horečky. Tento druh komára se objevil v roce 2001 i v oblasti Švýcarska. Přehled o nových nemocech spojených se stěhováním zvířat má státní veterinární správa. Proto je velmi důležité sledovat dovoz hospodářských i chovných zvířat z cizích oblastí. Takovou oblastí může být v poslední době Krymsko. Zvířata sem mohou přinést konžskou horečku, které je přenášena klíšťaty a komáry. Touto horečkou se mimo zvířat mohou nakazit i lidé.Proto se před vstupem do Evropské unie musejí důkladně vyšetřit sudokopytníci. Tato zvířata musejí být ošetřena proti klíšťatům a nebo se musejí dát na 21 dnů do izolace. Zkrátka a dobře přirozené i umělé stěhování zvířat s sebou nese řadu rizik, které není radno zlehčovat a nebo přehlédnout.

folder_openPřiřazené štítky